BENGÜTÜRK TV

BENGÜTÜRK Haber - Haberler, Son dakika ve Manşetler - MHP HABERLER

POLİTİKA
28 Tem 2021
720
25 ° Güneşli

Asiltürk’ten Saadet Partisi’ne Milli Görüş hatırlatması

Asiltürk’ten Saadet Partisi’ne Milli Görüş hatırlatması

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ten Saadet Partisi'ne Millî Görüş hatırlatması geldi. Asiltürk yaptığı hatırlatmada Millî Görüş inancına bağlı kalınmazsa, ahlaki ve manevi değerlere bağlılık ön planda tutulmazsa, Erbakan Hoca’mızın ifadesiyle önce diğer partilerden biri gibi olur, sonra da yok oluruz" ifadelerini kullanıldı.

Oğuzhan Asiltürk, Millet İttifakı üyeleri CHP ve İP ile hareket eden Saadet Partisi’ne yeniden Milli Görüş çizgisine yaklaşma çağrısı yaptı. Millî Görüş inancına bağlı kalınmazsa Saadet'in diğer partilerden biri gibi olup, sonra da yok olma tehlikesiyle karşı karşıya geleceğini söyledi.

"İtaat edileceğine söz verildi"

Millî Görüş inancına göre, bir toplumun başındaki yönetici vefat ederse, yerine o görevi yüklenecek yeni bir yönetici seçilir. Millî Görüş Toplumunun hizmetini yüklenme görevi, Erbakan Hoca’mızdan sonra bana, teklif edildiğinde, bu görevi bir şartla kabul edeceğimi söyledim:

“Sizden inançlarımıza uygun bir şey yapmanızı istersem, itaat edeceğinize söz veriyor musunuz”, dedim. Bu talebime yanıt olarak, o toplantıya katılanların tamamı “evet, sen bizden zâten yapmak zorunda olduğumuz şeyi istiyorsun, kabul ediyoruz” dediler.

"Milli görüş hiç olur"

Genel Başkan olarak görevlendirilen kişi, davanın başında bulunan Erbakan Hoca’mızdan habersiz hiçbir şey yapmazdı. Kendi görüşüne göre hareket etmezdi. Eğer Millî Görüş’ün bu mükemmel düzeni bozulursa Millî Görüş önce diğer partilerden biri olur, sonra da hiç olur. Erbakan Hoca’mız bu uyarıyı sık sık yapardı.

Rabbimizin bize yardım etmesi bizim, öncelikle ahlaki ve manevi değerlere, yâni Allah’ın bizi dâvet ettiği yola, toplumu dâvet etmemize bağlıdır. Bunu ihmal edersek; siyasî çalışmalarımızda ağırlıklı olarak, insanların dünya hayatında ihtiyaçları olan şeylere yönelik konuşmalar yaparsak, inancımızın bize emrettiğini eksik yapmış oluruz.

"Desteğin düşük olmasının sebebi bu"

Elbette toplumun maddî ihtiyaçlarını da dikkate alacağız. Ancak bunu yaparken, sâdece toplumun maddi ihtiyaçlarını önemsiyor gibi bir görüntü vermememiz gerekir. Buna dikkat etmezsek ahlaki ve manevi değerleri savunduğumuz için bizi destekleyenler bizden uzaklaşırlar. Son kamuoyu araştırmalarında desteğimizin düşük çıkmasının sebebi budur.

Saadet Partisi’ni, diğer partilerden ayıran en önemli vasfı, Millî Görüş inancına bağlı kalması, ahlaki ve manevi değerlere bağlılığını ön planda tutmasıdır. Buna dikkat etmezsek, Erbakan Hoca’mızın ifadesiyle önce diğer partilerden biri gibi olur, sonra da yok oluruz. Şunu unutmamalıyız: Bize oy verecek olanlar, maddî imkânlar elde etmek için bize yaklaşanlar değil, inancımıza saygılı olanlardır.

Bir siyasi partinin başarılı olması, inandığı gerçeklere hizmet etmesiyle mümkün olur. Biz toplumun ahlaki ve manevi değerlere bağlılığı arttıkça huzur içinde yaşayacağına inanıyoruz. Bundan dolayı Saadet Partisi’nin öncelikli hedefi, toplumu ahlaki ve manevi değerlere çağırmak olmalıdı


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Gönder

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Kayıt Ol Giriş Yap
Puan Durumu
Takımlar O G B M Av P
1. Fenerbahçe 7 5 1 1 5 16
2. Altay 7 5 0 2 5 15
3. Beşiktaş 7 4 2 1 7 14
4. Trabzonspor 6 4 2 0 7 14
5. Hatayspor 7 4 1 2 8 13
6. Konyaspor 6 3 3 0 4 12
7. Alanyaspor 6 4 0 2 -3 12
8. Kayserispor 7 3 2 2 2 11
9. Karagümrük 7 3 2 2 1 11
10. Sivasspor 7 2 3 2 3 9
İstanbul Namaz Vakitleri
İmsak
05:22
Güneş
06:48
Öğle
13:03
İkindi
16:23
Akşam
19:05
Yatsı
20:24
E bültene abone olmak ister misiniz?