Ersin Tatar: Bizler Osmanlı’nın Torunları ve Türk oğlu Türk olmaktan Gurur Duyarız

Ersin Tatar: Bizler Osmanlı’nın Torunları ve Türk oğlu Türk olmaktan Gurur Duyarız

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cenevre zirvesi dönüşü Türk tarafına yönelik hadsiz açıklamalar yapan Rum lider Anastasiadis’in ağzının payını verdi.

Rum liderin sözleri üzerineKKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan sert cevap geldi. Tatar, “Bizler, Kıbrıs’ı 1571 yılında fetheden ve Türk yurdu yapan Osmanlı’nın torunları ve Türk oğlu Türk olmaktan gurur duyarız. Küstah görmek istiyorsa, aynaya baksın. Katliamdan sabıkalı Anastasiadis, dini bir mesajda bile öfke ve kin kusuyor. ‘Vatandaşlarım’ diye seslendiği Kıbrıs Türklerini Türkiye’ye karşı kışkırtmaya çalışıyor ve hakaret ediyor. Anastasiadis, şunu bil: Kıbrıs Türk halkı sizin azınlığınız ya da vatandaşınız değil, özgür ve egemen KKTC vatandaşıdır” dedi.

Anastasiadis önceki akşam Paskalya yortusu nedeniyle Rum halkına mesaj yayınlamıştı. “Mesajında, “Bir kez daha Türk uzlaşmazlığını yaşadık, Osmanlı İmparatorluğu hayali yaşayanların küstahlığına tanık olduk. Türkiye BM kararlarını hiçe saydı, Genel Sekreteri suç ortağı yapmak istedi ve alt yönetimine (KKTC) tanınma istedi. Sadece Rumların değil, Kıbrıslı Türklerin de büyük çoğunluğu buna karşı. Kıbrıs’taki vatandaşlarım Türklere sesleniyorum, AB refahının nimetlerinin tadını çıkarmak için ortak mücadele verelim” dedi. Türkiye ve KKTC’yi BM Güvenlik Konseyi başta olmak üzere AB’ye şikâyet edeceğini belirten Nikos Anastasiadis, Türkiye’nin iki devletli çözüm isteyerek Rumları da kontrolüne almaya çalışmakla suçladı.” İfadelerini kullanmıştı.
 


FETÖ'nün sözde Afrika yapılanması kurucusu 'gaybubet evinde' yakalandı Sonraki Haber

FETÖ'nün sözde Afrika yapılanması kurucusu 'gaybubet evinde' yakalandı

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı