MHP'li Olcay KILAVUZ: Atatürk; Türk Milletinin Ortak Değeri, Nutuk; Başucu Eseridir

MHP'li Olcay KILAVUZ: Atatürk; Türk Milletinin Ortak Değeri, Nutuk; Başucu Eseridir

MHP Mersin Milletvekili Olcay KILAVUZ Sosyal Medya üzerinden yaptığı açıklamada:

Mersin/Çamlıyayla Ülkü Ocaklarımızın ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizler için başucu niteliğinde olan “Nutuk” adlı eserini okullarda dağıtma talebine Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen olumsuz cevap ve bu cevapta yer alan gerekçeler izansızlık örneğidir. Nutuk’un dağıtımına izin verilmemesi ne şehrimizin ruhuna ne de Gazi Atatürk’ün “ Gidip, Toros Dağları'na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.” sözüyle şehrimize yüklediği anlamla bağdaşmaktadır. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin ortak değeridir. Nutuk başucu eseridir. Türk demek ise Atatürk demektir. Atatürk’e düşmanlık edenler aynı zamanda Türk varlığına ve Türkiye Cumhuriyeti’ne düşmanlık edenlerdir. Milli ruha, milli şuura böylesi düşmanlık güden anlayışlara asla geçit verilmeyecektir.

Bu anlayıştan hareket ederek İlçe Mili Eğitim Müdürü’nün görevden alınması noktasında konuya hassasiyetle yaklaşan Milli Eğitim Bakanımız Sn Ziya Selçuk’a, Mersin Valimiz Sn Ali İhsan Su’ya ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn Adem Koca’ya teşekkürlerimi sunuyorum. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur...

 

Atatürk; Türk Milletinin Ortak Değeri, Nutuk; Başucu Eseridir pic.twitter.com/wxrOCduEDA

— Olcay Kılavuz 🇹🇷 (@OlcayKilavuz) April 21, 2021


Borsa günü düşüşle tamamladı Sonraki Haber

Borsa günü düşüşle tamamladı

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı