MHP'li Özdemir: Türk milleti darbe çağrısı, girişimi ve destekçilerine hiçbir zaman müsade etmemiş, bundan sonra da etmeyecektir

MHP'li Özdemir: Türk milleti darbe çağrısı, girişimi ve destekçilerine hiçbir zaman müsade etmemiş, bundan sonra da etmeyecektir

Tarih 14 Aralık 2020. TBMM’de Dışişleri Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde İP adına söz alan Ahmet Kamil Erozan, bütçeyi yılın ikinci yarısında kendilerinin devralacağını iddia etmişti! Buradaki konuşmasında da aşağıda yer alan TBMM tutanaklarındaki cümleleri kullanmıştı.

Bu sözler üzerine kendi bakanlığının bütçesiyle ilgili söz sırası geldiğinde konuşma yapan Mevlüt Çavuşoğlu haklı olarak “Ülkede seçim yok, yoksa darbe beklentiniz mi var” tepkisini göstermişti.

4 Nisan 2021 tarihine gelindiğinde ise gece yarısı, 103 emekli amiralin imzasını taşıyan, aralarında PKK/PYD terör örgütüne dahi sempati besleyenler olduğunu bildiğimiz isimlerce, neye hizmet ettiği, hangi amacı taşıdığı hepimizce malum olan bir bildiri yayınlandı.

Bu bildiride adı ilk sırada yer alan Ergun Mengi’nin, İP üyesi olduğu ve üstelik “yılın ikinci yarısı biz geleceğiz” iddiasını ortaya atan Ahmet Kamil Erozan’ın partideki yardımcılığı görevini yürüttüğü anlaşıldı.

Dolayısıyla gelinen aşamada şu soruları sorma zarureti vuku bulmuştur: 2020 Aralık ayında Ahmet Kamil Erozan, seçimlerin 2023 yılında yapılacağı her daim ilan edilmişken, hangi amaçla ve neye dayanarak “yılın ikinci yarısında biz geleceğiz” diyebilmiştir?

Üstelik bu sözlerinde seçimle ilgili tek bir kelime sarfetmeden bunları nasıl söyleyebilmiştir?

Son olarak, 15 Temmuz’dan önce ortada seçim namına hiçbir gündem yokken,”ben Başbakan olacağım” diyenlerle, Aralık ayında “yılın ikinci yarısı biz geleceğiz” sözünü kullanan ve darbe çağrışımı yapan metinde adı ilk sırada olanların aynı partide olmalarını nereye koymak gerekir?

Türk milleti darbe çağrısı, girişimi ve destekçilerine hiçbir zaman müsade etmemiş, bundan sonra da etmeyecektir. 103 emekli amiralin rütbeleri Sayın Genel Başkanımızın ifade buyurdukları gibi sökülmeli, emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir.


Yargıtay: Anayasal ve yasal yetkiye dayanmayan ve milletin iradesini hedef alan hiçbir güç ve oluşum kabul edilemez Sonraki Haber

Yargıtay: Anayasal ve yasal yetkiye dayanmayan ve milletin iradesini hedef alan hiçbir güç ve oluşum kabul edilemez

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı