Yeni Audi RS3'e 4 motor takıldı

Yeni Audi RS3'e 4 motor takıldı

Almanya merkezli olarak hizmet veren ve Formula E'de Audi'nin sponsoru olan Schaeffler tarafından geliştirilen Audi, kendinden söz ettirmeyi başardı. 

Almanya merkezli bir mühendislik firması olan Schaeffler, Audi RS3‘ü merkez alarak geliştirdiği konsept projede, bizlere bunun güzel bir örneğini gösterirken Formula E teknolojisinin sokaklara yansımasıyla ne denli başarılı değerlerin elde edilebileceğini kanıtlıyor. 

Formula E’de Audi’nin sponsoru olan Schaeffler, yeni model tasarladı. 4ePerformance proje için Audi RS3 modelini geliştiren firma, FE01 aracının elektrikli motorunu bu otomobile yerleştirdi. İçten yanmalı motorun yerini alan elektrikli motor RS3’ü 1180 HP güce ulaştırdı. 0-200 km/s ivlenmesini 7 saniyeden kısa süreden tamamlayan konsept oldukça etkileyici görünüyor.

Dört tekerlekten çekiş sistemine yer verilen konseptte dört elektrikli motor ürettikleri gücü tekerleklere aktarıyor. Durum böyle olunca elektrikli RS3, hem hızlı hem de dengeli bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak aracın ön ve arkasına konumlandıran bataryalar toplamda 64 kwh güç sağlıyor.

2018 Haziran ayı indirimli otomobiller Sonraki Haber

2018 Haziran ayı indirimli otomobiller

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı