seni kalbime sakladım

BENGÜ TÜRK

BENGÜTÜRK Haber - Haberler, Son dakikalar, siyaset ve dünya gündemi - MHP HABERLER

GÜNDEM
15 Feb 2022
27 ° Güneşli

Burası Uludağ değil Kuyucak

İçerik

Aydın'ın rakımı en yüksek yerleri arasında yer alan Kuyucak ilçesine bağlı bin 200 rakımlı Gedik mevkiinde bulunan Belenova Sosyal Tesisleri, havası ve muhteşem manzarası ile dört mevsim ziyaretçi akınına uğruyor. Bir zamanlar kuş uçmaz kervan geçmez yer olarak bilinen Belenova, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk'ün hayata geçirdiği proje ile yazın serinlemek isteyenlerin kışın ise şehir merkezlerinde ve ovada kar görmeye hasret Aydınlıların akınına uğruyor.

1 / 15

Aydın'ın Uludağ'ı olarak adlandırılan ve yılın 12 ayı açık tutulan tesislerde ortam kadar yenilip içilen her şeyin doğal ve organik olması bölgeye olan ilgi ve alakayı daha da arttırdığını belirten Kuyucak Belediye başkanı Metin Ertürk, tesislere sadece Aydın'dan değil İzmir, Manisa, Denizli ve çevre illerden günü birlik ziyaretçi geldiğini belirtti.

2 / 15

Sabah saatlerinde açılıp gece saat 23:00'e kadar açık tutulan tesisler, kışın kar oynamak isteyenlerin yazın ise Aydın ovasının kavurucu sıcağından kurtulup serin bir havada dinlenmek isteyenlerin akınına uğruyor.

3 / 15

Kuyucak Belediyesi'nin Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan tahsis ettiği çam ormanları ve gölün de bulunduğu yaklaşık 200 dönüm arazi üzerine kurulan Belenova Sosyal Tesisleri, yılın dört mevsimi ziyaretçi akınına uğruyor.

4 / 15

Bin 200 ile bin 400 rakım arasında değişen ormanlık alanda Kuyucak Belediyesi tarafından kurulan tesislerde her türlü sosyal aktivite yapılabiliyor.

5 / 15

Kışın karlı yazın ise endemik bitkilerin verdiği muhteşem görüntüsü ile Belenova ziyaretçilerini adeta mest ediyor.

6 / 15