seni kalbime sakladım

BENGÜ TÜRK

BENGÜTÜRK Haber - Haberler, Son dakikalar, siyaset ve dünya gündemi - MHP HABERLER

GÜNDEM
15 Feb 2022
27 ° Güneşli

Eksi 20 derecede hudut savunması!

İçerik

Teröristlerin sözde karargah, depo, barınak ve sığınak olarak kullandığı alanları tek tek belirleyerek imha eden Mehmetçik, teröristlerin barınma alanları olan Hakurk ve Avaşin-Basyan bölgelerinden gelen tehdit unsurlarını da anında bertaraf ediyor.

1 / 19

Irak'ın sıfır noktasındaki 2 bin 200 rakımlı üs bölgesinde ‘hudut namustur' bilinciyle görev alan Mehmetçik, aynı zamanda zorlu doğa şartlarıyla da mücadele ediyor. Dağlık arazi yapısının yanı sıra kış mevsiminin zorluklarına da göğüs geren hudut kartalları, kar kalınlığının yer yer 2 metreyi bulduğu bölgelerde amansız takibini sürdürüyor.

2 / 19

‘Ara-bul-yok et' konseptiyle operasyonlarını sürdüren kahraman askerler, son terörist etkisiz hale getirilene kadar mücadelesine devam kararlılığı ortaya koyuyor.

3 / 19

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü başarılı operasyonlar sayesinde sayıları büyük oranda azalan ve saklandıkları yerden çıkamayan teröristler, yer değiştirmek için harekete geçmeye çalıştıkları anda ise yerli ve milli teknolojik imkanlarla anında tespit edilerek etkisiz hale getiriliyor.

4 / 19

Yurt içinde huzuru hakim kılan Mehmetçik, sınırda da adeta kuş uçurtmayarak büyük bir özveriyle görevini yürütüyor. Bir zamanlar ilçe merkezine havan saldırılarının sık sık yapıldığı Balkaya Dağları`nda konuşlu üs bölgeleri sayesinde de ilçe halkı artık huzur içinde yaşıyor.

5 / 19

Balkaya Dağları'ndaki Şehit Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu Hudut Karakolu`nda görevli Mehmetçik de görevini büyük bir fedakarlıkla yürütüyor. Sözleşmeli Er Beytullah Büyükçoban da yedi yıldır bölgede terörle mücadele ettiğini söyledi.

6 / 19