Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  YÜREĞİMİZ YANDI... HELİKOPTERİMİZ DÜŞTÜ: 13 ŞEHİT
  • Facebook da Paylaş
YÜREĞİMİZ YANDI... HELİKOPTERİMİZ DÜŞTÜ: 13 ŞEHİT
  • 01-06-2017
  • 0 yorum
  • 4033 okunma
Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalanan Cougar tipi helikopter kısa bir süre sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Helikopterin düşmesi sonucu 13 Şehidimiz var.

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalanan Cougar tipi helikopter kısa bir süre sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü.

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, Cougar tipi helikopterin havalandıktan 3 dakika sonra düştüğü bildirildi.

TSK: 13 silah arkadaşımız Şehit oldu

 

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada da Şırnak/Şenoba tugay komutanlığından kalkan içinde 13 personelin bulunduğu AS 532 Cougar tipi helikopterin, kalkışından kısa bir süre sonra, ilk alınan bilgilere göre, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda saat 20.55'te kaza kırıma uğradığı bildirildi.

Açıklamada, "Olayla ilgili inceleme devam etmektedir. Söz konusu elim kaza neticesinde, helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızın şehit olduğu bilgisi alınmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV