Ana Sayfa  /  YAŞAM  /  VEZNECİLER ŞEHİDİNİN EMANETİ DÜNYAYA GÖZLERİNİ AÇTI
  • Facebook da Paylaş
VEZNECİLER ŞEHİDİNİN EMANETİ DÜNYAYA GÖZLERİNİ AÇTI
  • 23-02-2017
  • 0 yorum
  • 4338 okunma
İstanbul Vezneciler'deki terör saldırısında şehit olan polis memuru Kadir Cihan Karagözlü'nün eşi Gülçin Karagözlü, bir erkek bebek dünyaya getirdi.

Hamileliğini, eşi şehit olduktan sonra öğrendi

Anne Gülçin Karagözlü de eşinin şehadetinden 20 gün sonra hamile olduğunu öğrendiğini belirterek, "Haberi yoktu. Babasının adını taşıyacak. İnşallah vatana, millete hayırlı bir evlat olur o da." dedi.

Evlat acısı henüz tazeyken torun sahibi olmanın buruk sevincini yaşayan Şehit Karagözlü'nün annesi Mükerrem Karagözlü de, "Vezneciler'de bombalı bir saldırıda kaybettim oğlumu. Şimdi Ankara'ya geldim. Torunum oldu. Buruk sevinç yaşıyorum. İçimdeki sevinç, hüzün hepsi karıştı birbirine. Bu anlatabilecek bir şey değil." ifadelerini kullandı.

Bilal Cihan adı verilen bebeği ve aileyi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ziyaret etti.

"Bir ölür, bin diriliriz"
Şehit Karagözlü'nün babası Zeki Karagözlü de duygularını "Oğlum şehit olduktan sonra öğrendik gelinimizin hamile olduğunu. Oğlum öğrenemedi baba olacağını. Artık onun bıraktığı yerden biz devam edeceğiz inşallah. Dünürümle beraber bunu üstlendik. İnşallah oğluma nasıl sıfırdan başladıysam torunumu da aynı şekilde, babası gibi yetiştirmeye çalışacağız." sözleri ile dile getirdi.

Bebeğin ve annenin sağlık durumunun iyi olduğunu anlatan Karagözlü, kendilerine bu süreçte destek olan herkese teşekkürlerini iletti.

Karagözlü, "Oğlum polis memuruydu, inşallah onu da emniyet müdürü yapmak için uğraşacağız. Bir ölür, bin diriliriz." diye konuştu.

Şehit Karagözlü'nün kayınpederi Metin Turan da gözyaşlarına hakim olamayarak, "Çok yoğun duygular içerisindeyim. Torunumuz Bilal Cihan dünyaya geldi, bize büyük bir sevinç yaşattı." dedi.

 

AA

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV