Ana Sayfa  /  SHA  /  ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DAVASI YENİDEN ERTELENDİ
  • Facebook da Paylaş
ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DAVASI YENİDEN ERTELENDİ
  • 11-07-2017
  • 0 yorum
  • 5959 okunma
İzmir'de Ege Üniversitesi'nde Tarih bölümü son sınıf öğrencisiyken Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından bıçaklanıp Şehit edilen Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Davası 18 Temmuz 2017 Salı gününe ertelendi.

Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanı iken Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından Şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden davası 18 Temmuz 2017 Salı Gününe ertelendi.

İzmir 2.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun davasını MHP Milletvekilleri Mehmet Parsak ve Oktay Vural ile birlikte binlerce Ülkü Ocakları mensubu genç ve çok sayıda vatandaş takip etti.

Duruşma Sonrasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz adliye önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamasında;

“Rahmetli Şehidimiz, öğrenim hayatı boyunca PKK'lı teröristler tarafından defalarca mağdur edilmiştir. Malumunuz, çözüm denen karanlık süreçte, dağdan inen teröristler, Üniversitelere yuvalanmıştı. Ege edebiyat, PKK'lılarca işgal edilmiş, Özel Harekat operasyonu sonucunda tekrar açılmıştı. Şehidimizin katili olan o canavarın, Kobani'de çekilmiş fotoğrafları vardı. PKK'lılar Ege Üniversitesinde kimlik kontrolü yapmaya kalkarken, Şehidimiz onlara karşı başkaldırmıştı. Malesef dönemin yetkilileri, hiçbir tedbir almamışlardı. Ve 20 Şubat'ta, katiller Fırat'ımızı alçakça katletmiştir. Teröristler sadece Fırat kardeşimize değil, bütün öğrencilere aynı tutumu sergilemiştir. Mahkeme sürecinde defalarca heyetler değişti. Bunlar bizi üzen gelişmeler. Şimdi duruşma bir kez daha ertelendi. Suç belli, katil bellidir. Mahkemenin uzatılmasını anlayamamaktayız. Bizim talebimiz, bizim arzumuz bu aşağılık canavara, bu hain köpeğe, geciktirilmeksizin bir daha gün yüzü gösterilmeyecek şekilde en ağır cezanın verilmesidir. Bu bile yüreğimizi soğutmayacak. Bütün Ülküdaşlarımız olarak, bütün arkadaşlarımız olarak sonuna kadar yılmadan bıkmadan bu namus davamız olan şehidimizin davasını sonuna kadar takip edeceğiz.Her ne şart altında olursa olsun geri adım atmayacağız. Biz Şehitlerimize karşı sorumlu olan insanlarız, davamızın takipçisi olmayı sürdüreceğiz. 18 Temmuz'da da burada olacağız. Ama daha fazla bu mahkeme sonucunun uzamasını da istemiyoruz. Başka yargılamalar uzatılmadan karara bağlanırken, ne hikmetse bizim şehidimizin davasının ötelenmesi canımızı yakmaktadır. Ülkücüler olarak hepimiz davamız, vatanımız, devletimiz adına Şehit adayıyız. Dolayısıyla şehitlerimizin emanetine sahip çıkacağız. Asla, Hiçbir şart altında bu davadan taviz veremeyiz. Bu davayı yakından takip eden çok kıymetli avukatlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun. İzmir Ülkü Ocakları İl Başkanımız Bilgehan kardeşime, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş Bey'e, milletvekillerimize, bütün Ülküdaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İnşallah 18 Temmuz'da da burada olacağız, mahkemenin sonucunu alacağız. Türk adaletine güveniyoruz. Türk adaletine olan inancımızı Hiçbir zaman kaybetmiyoruz. Şunu da buradan kararlılıkla haykırıyoruz; Hepimiz Fırat Çakıroğlu, hepimiz Fethi Sekin'iz, hepimiz Ömer Halisdemir'iz, hepimiz Mustafa Pehlivanoğlu'yuz, hepimiz Ruhi Kılıçkıran'ız, bu millet adına, bu memleket adına canımızı feda edecek iman erleri ve Türk Milleti'nin erleriyiz! Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV