Ana Sayfa  /  SHA  /  ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DAVASI YENİDEN ERTELENDİ
  • Facebook da Paylaş
ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DAVASI YENİDEN ERTELENDİ
  • 23-01-2017
  • 0 yorum
  • 20893 okunma
Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanı iken Bölücü Terör Örgüt mensubu teröristler tarafından Şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden davası 27 Mart 2017 Pazartesi Gününe ertelendi.

BENGÜTÜRK (ANKARA) - İzmir Ege Üniversitesi Tarih Bölümü son sınıf öğrencisi ve Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanı iken Bölücü Terör Örgüt mensubu teröristler tarafından Şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden davası 27 Mart 2017 Pazartesi Gününe ertelendi.

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, Fırat Çakıroğlu'nun Babası Fuat Mahir Çakıroğlu, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve çok sayıda Ülkücü genç hazır bulundu.

Bölücü Terör Örgütü'nün sorumlularından olduğu iddiasıyla İstanbul'da tutuklanan ve bu Davada tutuksuz yargılanan Cihat B, Ses ve Görüntü Bilişim sistemiyle duruşmaya katıldı.

Aynı sistemle kayıt Altına alınan Duruşmada Basın Mensupları ve izleyiciler salona alınmadı.

"Bulutoğlu" Kod Adlı Gizli Tanık İfadesinde, Şehit Fırat Çakıroğlu'nun başından darp edildiğini gördüğünü, olay esnasında Kampüsteki kafeteryanın arka kapısının kapalı olması nedeniyle ön kapıdan çıkmak zorunda kaldıklarından taşlı saldırıya uğradıklarını ileri sürerek, olaydan önce de Bölücü Terör Örgütü mensubu terör yandaşları tarafından tehdit edildiklerini getirdi...

Bölücü Terör Örgütü mensubu terör yandaşları tarafından derslere girmelerini engellemeye çalıştıklarını bu durumu da defalarca Üniversite Yönetimine ilettiklerini ifade etti...

Tüm bunların Yönetim tarafından "Görmezlikten Gelindiğinin" altını Çizen Gizli Tanık, Olay Günü ise Sanık Nurullah Semo'nun kafeteryada Fırat'ı bıçakladığını belirtti.

Mahkeme Heyeti, Sanık Nurullah Semo'nun tutukluluğunun devamına ve Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı tarafından incelenen Olay yeri görüntülerinin de raporunun beklenmesine karar vererek duruşmayı 27 Mart 2017'ye erteledi...

Adliye önünde toplanan çok sayıda Ülkü Ocaklı genç duruşma boyunca slogan atarak katillerin cezalandırılmasını istedi.

Duruşma sonrası açıklama yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Davamızın takipçisi olmayı sonuna kadar sürdüreceğiz dedi.

Çakıroğlu'nun babası Fuat Mahir Çakıroğlu, planlı ve örgütlenerek gerçekleştirilen bu cinayetin tek kişinin üzerine yıkılmak istendiğinin altını çizerek, olaya dahli olan herkes cezalandırılıncaya kadar hukuktan vazgeçmeyeceklerini ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde Kahramanca Şehit olan Trafik Polisi Fethi Sekin'i de anan Fuat Çakıroğlu, kendisi her duruşmada yanımızda oldu, onu asla unutmayacağız dedi...

Mahkeme önündeki kalabalık Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Duaların edilmesinin ardından dağıldı.

 

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV