Ana Sayfa  /  SHA  /  ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI OLCAY KILAVUZ'DAN MAHKEME AÇIKLAMASI
  • Facebook da Paylaş
ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI OLCAY KILAVUZ'DAN MAHKEME AÇIKLAMASI
  • 07-04-2016
  • 0 yorum
  • 8005 okunma
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Şehit Fırat Çakıroğlu Davasının bugün gerçekleşen duruşması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Yazılı açıklamasında;

"Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katillerinin yargılanmasına ilişkin açılan davanın dördüncü duruşması bugün gerçekleştirilmiştir. Daha önceki duruşmalarda, mahkeme heyetinin takdiri ile duruşmaların birden fazla güne yayılarak yapılmasına karar verilmekle birlikte, bugün başlayıp yarın ve sonraki gün de sürecek olan duruşmalar, mahkeme üyelerinin seminer programının bulunması nedeniyle bir gün yapılarak sadece mevcut bulunan tanıklar dinlenmiş ve duruşma 16 Haziran 2016 tarihine ertelenmiştir.

Fırat kardeşimizin şehit edilişinin üzerinden bir yıldan fazla süre geçmesine rağmen katillerinin hala cezalandırılamamış olması hepimizin yüreğinde tarifsiz acılara sebebiyet vermektedir. Üstelik bu süre zarfında başka üniversitelerde de benzer olayların yaşanması, terör örgütü mensubu olduğu apaçık belli olan canilerin, yuvalandığı üniversitelerdeki terör faaliyetlerine devam etmeleri de bizleri memleketimiz adına endişelendirmektedir. Rektörlüklere, dekanlıklara ve diğer yetkili makamlara yaptığımız başvurulara, şikâyetlere ve uyarılara rağmen bu bölücü canileri ellerini kollarını sallayarak üniversite yerleşkelerinde dolaşmakta ve bölücü örgüt propagandası yapmaya ve suç işlemeye devam etmektedir. Son olarak Hacettepe Üniversitesi’nde yaşanan olayların sorumlusu olan öğrenci kılıklı terörist, tutuklama talebi hâkim tarafından reddedilerek serbest bırakılmıştır.

Belirtmek isteriz ki; bugün Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde gerçekleştirilen terörle mücadele, ülke genelinde ve bölücü/terörist unsurların bulunduğu her mecrada kararlılıkla sürdürülmedikçe bu sorunun ardı kesilmeyecektir. Güneydoğu’daki hainler temizlense de, üniversitelerde terörist yetiştiren veya onları kollayan sözde akademisyenler ve idareciler bulunduğu sürece, öğrenci arkadaşlarımızın hayatına ve eğitim hakkında kast eden teröristler cezalandırılmadıkça bu mücadele hep yarım kalacaktır.
Bizler, Türk Milliyetçileri Ülkücüler olarak, yetkililerin, çözüm zihniyetinin artıkları olan bu uygulamalarını ve üniversitelerdeki terör unsurlarına karşı kayıtsız kalmalarının her zaman olduğu gibi bugün de karşısında durmaya devam edeceğiz. Türk Milletini geleceğe hazırlayan üniversitelerdeki genç arkadaşlarımızın bölücü teröristlerce mağdur edilmesine asla müsaade etmeyecek, mücadelemizden ve Hakk’ı haykırmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Şehidimiz Fırat’ın katillerinin ve üniversitelerdeki diğer terör yapılanmalarının bir an önce cezalandırılmasını ümit ediyor, İzmir’de görülmekte olan davayı yakından takip eden başta İzmir Ülkü Ocakları Başkanımız Bilgehan Ağbaba ve MHP İzmir İl Başkanımız Nejat Karataş olmak üzere parti ve ocak yöneticilerimize, adliyeye gelen tüm ülküdaşlarımıza ve davaya katılan avukatlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.
"
Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
7 Nisan 2016

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV