Ana Sayfa  /  SHA  /  TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK OTOPARKINDA SONA GELİNDİ
  • Facebook da Paylaş
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK OTOPARKINDA SONA GELİNDİ
  • 26-02-2016
  • 0 yorum
  • 5782 okunma
560 araç kapasiteli Türkiye'nin en büyük kapalı otoparkı Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Otoparkın yapımıyla Manisa'nın park ve trafik sorununa çözüm aranıyor.
SHA - Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı süren, 560 araç kapasitesiyle Türkiye’nin en büyüğü olan tam otomasyonlu otoparkta çalışmalarda sona gelindi.
 
 
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, modern bir teknolojiyle hizmet verecek olan otoparkın, Mart ayında Manisalıların hizmetine sunulacağını müjdeledi.
 
 
Manisa Merkezde yaşanan otopark sorununu çözmek amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehzadeler ilçesi Verem Savaş Dispanseri yanında projelendirilen Türkiye’nin en büyük tam otomasyonlu otoparkında yapım çalışmalarında son aşamaya gelindi.
 
 
Yapımı tamamlandığında modern bir teknolojiyle hizmet verecek olan otoparkın, bölgedeki otopark sorununu önemli ölçüde çözeceğini vurgulan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu şöyle konuştu:
 
”İlgili otomasyon firması test çalışmaları yapıyor. Park noktalarına araçların gidişi ve dönüşü test edilerek otomasyon panolarına işleniyor. İnşaat çalışmalarımız tamamlandı. Çevre düzenlemesine de başladık. Mart ayının sonunda modern otoparkımızı Manisalıların hizmetine sunacağız.”
 
 
Gençoğlu,“Manisa’yı park sorunundan kurtaracağız”
 
Manisa merkezde yaşanan otopark sorununun ortadan kaldıracaklarını sözlerine ekleyen Gençoğlu şöyle devam etti:
 
”Manisa merkezde yaşanan otopark sorunu çözmek amacıyla geçtiğimiz yıllarda Bülent Koşmaz Otoparkı’nı şehre kazandırmıştık. Bunun yanı sıra Yarhasanlar otoparkını yenileyerek daha kullanışlı bir hale getirmiştik. Şu günlerde Kültür Sitesi altında bulunan otoparkın da bakım ve onarımı devam ediyor.
 
Mart ayının sonuna doğru bu otoparkımızda Manisalılara hizmet verecek. Manisa’ya yeni otopark kazandırma çalışmalarımız devam ediyor. Ali Rıza Çevik Okulu ve Yer altı Otoparkı projesi ile ilgili sunduğumuz teklife cevap bekleniyor. Bu alana da otopark yapımı da onaylanırsa hem eğitim açısından, hem de Manisa’nın otopark sorununa çözüm noktasında önemli olacağını düşünüyorum.”
 

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV