Ana Sayfa  /  SHA  /  TÜRK DÜNYASI 3.HİZMET ÖDÜLLERİ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • Facebook da Paylaş
TÜRK DÜNYASI 3.HİZMET ÖDÜLLERİ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • 16-01-2017
  • 0 yorum
  • 5777 okunma
İstanbul Ülkü Ocakları tarafından gerçekleştirilen Türk Dünyası 3.Hizmet Ödülleri Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tören ile sahiplerini buldu.

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığınca düzenlenen "Türk Dünyası 3. Hizmet Ödülleri" töreninde, Türk Dünyası Yılın Onur Ödülü, Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'ye verildi.

Programı gerçekleştiren Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım yaptığı konuşmasında "Bu sene internet üzerinden yapmış olduğumuz anket çalışmasında 158 bin civarında oy kullanımı sonucunda ödül sahipleri belirlenmiş aynı kategoride geçen yıllarda ödül alanlar oylama dışında tutulmuştur. Hizmet Ödüllerimizin amacı, Türk Dünyası davasını canlı tutmak, bu uğurda mücadele vermiş ve vermekte olan kişileri onure etmek ve bu kişilerin genç nesillere tanıtılarak örnek alınmasını sağlamaktır. Turan Davasının en önemli ayağı olan biricik Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini yetiştirmek üzere gençliğimiz üzerinde birçok çalışmalar düzenledik. Türkleşme, İslamlaşmak ve Muasırlaşmak. Bizler arkadaşlarımızın Türk milliyetçiliğine ve Müslümanlığına kefiliz. Vatanını seven, ahlaklı, şuurlu gençler yetiştiriliyor. Başbuğumuz Alparslan Türkeş; Ülkücülüğümüz Türk milletini en kısa yoldan en kısa zamanda modern uygarlığın en üst seviyesine çıkarmak,  ilimde, teknikte dünyanın en ileri gitmiş varlığı hâline gelmesi sağlamaktır.Gençlerimize en az 20 yıllık hedefler göstererek bu hedefleri gerçekleştirebilecekleri stratejiler üretmelerini sağlıyoruz.Bunun için ne yapmamız lazım? Enerji sorunlarını halletmemiz gerekiyor (yeni kaynaklar bulmalıyız), Uçak gemileri, Kıtalar arası gönderilebilen füzeler, son donanımlı silahlar üretmeliyiz, milli yazılımlar geliştirmeliyiz, tıp alanında ilerlemeli, kansere çareyi biz bulmalıyız. Bunları sağlayabilecek gençlik bugün bu salondadır." dedi.

Mustafa Kemal Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törende konuşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türkiye'nin maalesef ateşle imtihan edildiğini söyleyerek, "İçimiz, dışımız hainlerle, kahpeler, kalleşlerle sarılmış durumda. Türkiye, Irak'a çevrilmek isteniyor, Suriye'ye çevrilmek isteniyor. Türk milleti yok edilmek isteniyor." diye konuştu.

Törende Türk Dünyası Yılın Onur Ödülü, MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye verildi. Ödülü Bahçeli adına Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz aldı.

Türk Dünyası Yılın TV Programı Ödülü, Önce Söz Vardı programına; Türk Dünyası Yılın STK Ödülü, Avrupa Türk Konfederasyonu'na; Türk Dünyası Yılın Akademisyeni Ödülü, Maltepe Üniversitesi Dekan Vekili Ramazan Korkmaz'a; Türk Dünyası Yılın Proje Ödülü, İstanbul Ülkü Ocakları Projesi OCAKTABU'ya; Türk Dünyası Yılın Sporcusu Ödülü, Sevilay Konçuy Özyurt'a; Türk Dünyası Yılın Kültür Özel Ödülü, Sabri Karger'e; Türk Dünyası Yılın Hizmet Ödülü, Keisuke Vakizaka'ya; Türk Kültürüne Hizmet Ödülü, Diriliş Ertuğrul dizisine; Türk Dünyası Kültür Sanat Ödülü, Hayri Tekgöz'e; Türk Dünyası Seçici Kurul Ödülü, Doç. Dr. Erdal Bay'a; Türk Dünyası Yılın Sanatçısı Ödülü, Kaya Kuzucu'ya verildi.

Türk Dünyası Vefa Ödüllerine de Ünal Osmanağaoğlu, Nefi Demirci, Prof. Dr. Emin Özbaş ve Prof. Dr. Gülçin Çandarlıoğlu layık görüldü.

Yılın En Etkili Ocakları Ödüllerini ise Malatya Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, Gaziantep Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, Hatay Dörtyol Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı, Şanlıurfa Birecik Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı aldı. MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş'a teşekkür plaketi takdim edildi.

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV