Ana Sayfa  /  SHA  /  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DAVASINDA SON GELİŞME
  • Facebook da Paylaş
ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DAVASINDA SON GELİŞME
  • 06-04-2016
  • 0 yorum
  • 8251 okunma
Davayı yurdun dört bir yanından çok sayıda Ülkücü takip ediyor.

Çözüm sürecinde İzmir Ege Üniversitesi'ne yuvalanmasına göz yumulan pkklılar tarafından Şehit edilen Fırat Çakıroğlu’nun katilleri yine hakim önüne çıktı. İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya çok sayıda milliyetçi avukat da müdahil. İzmir Ülkü Ocakları mahkeme önündeki nöbetine başladı.

AKP’nin müzakere süreciyle birlikte, üniversitelere yuvalanan teröristler tarafından şehit edilmişti Fırat Çakıroğlu. Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Başkanı Olan Çakıroğlu, arkadaşlarıyla birlikte defalarca yetkilileri uyarmış, ancak yetkililerden, “süreç zedelenmesin” cevabı almıştı.

20 Şubat 2015’te ise öğrenim gördüğü üniversitenin kampüsünde, terörle müzakere süreci ile birlikte dağdan inen, eli kanlı pkk’lı katiller tarafından bıçaklanarak ağır yaralanmıştı. Çağırılan ambulans ise uzun süre gelmemiş, polislerin de kan kaybeden Fırat’ı araçlarına alıp hastaneye götürmediği öne sürülmüş ve aşırı kan kaybeden Çakıroğlu, insanların gözleri önünde şehit olmuştu.

Olay sonrasında terörle mücadele şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınan sanıklardan Sosyoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Nurullah S. tutuklandı, 30'a yakın diğer sanıklarsa adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İşte o dava bugün yeniden görülmeye başlandı.

Ülkü Ocaklı gençler, sabah saatlerinden itibaren davanın görüleceği Bayraklı Adliyesi'ne geldi.

Mahkeme Heyeti önümüzdeki duruşmanın 16 Haziran 2016 Perşembe günü yapılmasına karar verdi.

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV