Ana Sayfa  /  SHA  /  ŞEHİT BİNGÖL BELEDİYE BAŞKANI TEKİN ANILDI
  • Facebook da Paylaş
ŞEHİT BİNGÖL BELEDİYE BAŞKANI TEKİN ANILDI
  • 12-08-2017
  • 0 yorum
  • 3489 okunma
1970’li yılların Ülkücü Gençlik Liderleri’nden MHP'li Bingöl Belediye Başkanı Hikmet TEKİN şehadetinin 38. yılında mezarı başında anıldı.

1970’li yılların Ülkücü Gençlik Liderleri’nden MHP'li Bingöl Belediye Başkanı Hikmet TEKİN şehadetinin 38. yılında mezarı başında anıldı.

MHP Bingöl İl Teşkilatı tarafından organize edilen anma programına; MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, MHP MYK Üyeleri Musa Küçük ve Osman Yüce, MHP MYK eski Üyesi Raif Çiçek, MHP Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, Muş İl Başkanı Şükrü Demir, Erzincan İl Başkanı Bekir Aksun ve Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Demir, Elazığ MHP Belediye Başkan Adayı Bilal Çoban, çevre illerin ülkü ocakları temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

İnönü Caddesi’nde bulunan MHP İl Teşkilatında sabah saatlerinde buluşan partililer, yaklaşık 100 araç konvoyuyla Şehit Hikmet Tekin’in Yenibaşlar köyündeki kabrini ziyaret etti.

“Tekin, örnek bir kişilikti”

Kuran-ı Kerim okundu. Dualar edildi. Şehit Hikmet Tekin’in öz geçmişinden bahsedildi. Ülkücü Lider Hikmet Tekin’in arkadaşı, MHP eski MYK üyesi Raif Çiçek, Tekin’in dürüst, saygılı, cesur ve örnek bir kişilik olduğunu, 27 yaşında Bingöl’de Belediye Başkanı seçildikten sonra vatandaşın gönlünde taht kurduğunu, başarısını hazmedemeyen PKK terör örgütü mensuplarınca tehdit edildiğini, 12.08.1979’da 3’üncü silahlı saldırıda bölücü vatan hainleri tarafından arkadan ve önden çapraz ateşe alındığını, kardeşi ve annesi ile beraber şehit edildiğini söyledi.

Hikmet Tekin’in ismi ölümsüzleştirildi

Anma etkinliği; Şehit Belediye Başkanı Hikmet Tekin’ın adının verildiği Bulvar açılışıyla devam etti. Karşıyaka Mahallesi Öğretmenevi önünde bulunun bulvara MHP İl Teşkilatının girişimiyle Bingöl Belediye Meclisi tarafından ‘Şehit Belediye Başkanı Hikmet Tekin Bulvarı’ adı verildi.

Bulvar açılışında konuşan MHP Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, görevi başında şehit edilen şehit Hikmet Tekin’in ismini ölümsüzleştirmek için Bingöl Belediyesi’ne teşkilat olarak talepte bulunduklarını belirterek şunları söyledi: “ Bingöl Belediyesi’ne konu hakkında resmi müracaatımızı yaptık. Talebimiz Belediye Meclisinde görüşülüp, onayladılar. Bugün bulvarımızın açılışını yapıyoruz. Açılışımıza katılan Erzurum Milletvekilimiz Kamil Aydın, MYK Üyeleri, İl Başkanları, ilimize gelen misafirlere ve bütün partililerime teşekkür ediyorum” dedi.

“Teşkilatımız büyük bir vefa örneği gösteriyor”

Bulvar açılışında konuşan MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, “İlahi hüküm bellidir. Hepimiz faniyiz ve ölümü tadacağız. Ölümlerin en şereflisi var ki o da şehadet makamıdır. Resulullah diyor ki; ‘Bir kuldan, 4 mümin razı olursa o cennetliktir.’ Bugün yüzlerce insan rahmetli Başkanımızın ve Valide Hanım ve kardeşinin kabri başında anıyoruz. O bu davaya çok hizmet etmiş, ailesi soylu, asil bir aile. Bugün onun anısına buradayız. Teşkilatımız ve Genel Merkezimiz bu konuda çok hassas. Bulvar açılışı olacağını duydular ve duygulandılar. Hemen katılmamızı özellikle direktif olarak bize verdiler. Biz bunu emir telaki edip, koştuk geldik. Bu gönül ve vefa borcumuzdur. Bingöl’ün en güzel caddesine Şehit dava arkadaşımızın Hikmet Tekin’in adının verilmesi bizi son derece memnun etmiştir. Rabbim hayırlı uğurlu etsin” dedi.

Şehit Hikmet Tekin’i anma programı İkindi Namazına müteakip Hacılar Camiinde Mevlid-i Şerif okutulması ve ikramların ardından sona erdi.

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV