Ana Sayfa  /  SİYASET  /  MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ: MHP'Yİ KÜRT KARDEŞLERİMİZİN KARŞISINDA GÖSTEREN, TÜRKİYE DÜŞMANIDIR
  • Facebook da Paylaş
MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ: MHP'Yİ KÜRT KARDEŞLERİMİZİN KARŞISINDA GÖSTEREN, TÜRKİYE DÜŞMANIDIR
  • 28-02-2017
  • 0 yorum
  • 7016 okunma
MHP Lideri Devlet Bahçeli TBMM Grup Toplantısında konuştu.

"Biz mütareke basının kalem bıraktığını düşünürken, hala kalemini nefret silahı gibi kullananları da fark etmemiş, edememişiz.

Bab-ı Ali yokuşunda dip bucak asıl maksadını saklayan ve kafasındaki bulanıklığın esiri olan bir şahsın geçen hafta ardı arkasına yazdığı makaleler ibret ve esef vericidir.
Doğan Medyasının bu Selvi’si 21 Şubat’ta diyor ki; “Ak Parti açısından MHP iki ucu keskin bıçak. Çünkü AK Parti’nin çok önemli bir Kürt seçmeni var. Kürtlerden iki oy alan parti var. Biri HDP, diğeri AK Parti.”
22 Şubat’ta ise çıtayı yükseltip şunları zırvalıyor: “AK Parti önemli oranda Kürt seçmene sahip olduğu için MHP ile mesafesinde dikkatli olması lazım.”
Biz Selvi’nin soy isim olduğunu düşünürken, araştırıp at arabalarının yanlarındaki küçük direkler olduğunu da öğrenmiş olduk.
Bu zatın şuursuz ve ucube sözleri bizim nezdimizde küçücük kalmaya, ufalanmaya, çiğnenmeye mecbur ve mahkûmdur.
Tam bir inançla söylüyorum ki; MHP’yi Kürt kardeşlerimizin karşısında gösteren, bu bahaneyle kaleminden zehir damlayan her kim varsa hem bölücü hem de su katılmamış bir Türkiye düşmanıdır.
Bu kalem ve kılıç artığı şahsın MHP’ye menfi tutumu hadi bellidir diyelim; peki AKP’ye dost mu, yoksa hasım mıdır? Bu sorunun cevabı ise belirsizdir.
Milliyetçilik, bir millete mensubiyet duygusunun sevgi ve hayranlıkla pekişmesi, şuur ve sadakatle perçinlenmesidir.
Türk milliyetçiliği, Türk milletinin ruh kökünden doğmuş, tarihimizin mahsulü olan milli kimlik ve kişilik vasıflarıyla ülkülerinin rotasını çizmiştir.
Anlamını Türk-İslam ülküsünde bulmuş Türk milliyetçiliği milli ve manevi ahlakla bezenmiş, vatan ve millet sevdasıyla varlığını tescillemiştir.
Bu millet ki; kökeni, dili, yöresi ne olursa olsun herkesin ortak paydası, ortak değeri, haysiyet ve ümit vahasıdır.
Biz Türk-Kürt diye ayırmaz, ötekileştirmeyiz.
Herkes eşittir Türkiye deriz, herkesi Türk milleti üst kimliğinde görürüz.
Irkçı değiliz, hiç olmadık.
Milleti biyolojik analizlerde, laboratuvar deneylerinde bulmadık.
Biz milletimizin her evladını; doğulusunu batılısını, kuzeylisini güneylisini Cenab-ı Allah’ın bir emanet ve manevi kıymeti kabul ederiz.
Kürt kökenli kardeşlerimiz, Türk milletinin asli, eşit, onurlu fertleridir; onlarsız ne vatanın, ne milletin, ne de gelecek hayallerimizin anlamı vardır.
Türk-Kürt arasına nifak sokan ya teröristtir, ya casustur, ya şerefsizdir, ya da zalimlerin kuklası, zulmün oyuncağıdır.
Sait Mollalar başlarını kaldıramayacaktır.
Kandil’den sufle alıp söz veya yazıyla servis edenler, MHP’ye Kürt karşıtlığı elbisesi giydirmeye çalışanlar ne bu dünyada ne de öteki dünyada yatacak yerleri olmayan günahkârlardır.
Şimdi anlandınız mı bay Selvi ve onun gibi düşünenler?
Kürt kökenli kardeşlerim oyuna gelmeyecek, kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara aldanmayacaktır.
Bu vatanda herkese yer vardır.
Bu devletin herkese yetecek şefkat ve dokunacak eli vardır.
Velakin terörizme 80 milyon birleşerek direnelim, bölücülüğe hep beraber dur diyelim, hainlere sırtımızı tümden dönelim.
16 Nisan’da kardeşlik için evet diyeceğiz.
Ortak mukadderatın, ortak mukaddesatımızın payidarlığı için evet diyeceğiz.
Ay yıldızlı al bayrağın altında, bu millet biziz, bu vatan hepimizin seslenişini yaşatmak için evet, evet, evet iradesini göstereceğiz."

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV