Ana Sayfa  /  SHA  /  KILAVUZ: 'GAZİ POLİS TEŞKİLATIMIZIN KURULUŞUNUN 171. YILDÖNÜMÜ TEBRİK EDİYORUM'
  • Facebook da Paylaş
KILAVUZ: 'GAZİ POLİS TEŞKİLATIMIZIN KURULUŞUNUN 171. YILDÖNÜMÜ TEBRİK EDİYORUM'
  • 09-04-2016
  • 0 yorum
  • 5735 okunma
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz Türk Emniyet Teşkilatı'nın 171. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir tebrik metni yayınladı.

Yazılı açıklamasında;

"10 Nisan 1845'te temeli atılan Emniyet Teşkilâtı, Devletimizin temel unsurlarından birisi olarak, kurulduğu günden bu güne kadar Türk milletinin huzur ve güven içinde yaşamasını sağlamış, kamu düzeninin teminatı olmuştur. Polis, adaletin yardımcısı, hukukun teminatı ve meşru hakların koruyucusudur. Her türlü siyasî ve ideolojik tartışmadan münezzeh bir şekilde, Aziz Türk Milleti'nin canını, malını ve namusunu emanet ettiği mücadele insanıdır.

Bugün de polislerimiz ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü sağlamak adına, canlarını kahramanca siper etmektedir. Özellikle yıkım süreçlerinin ardından bölücü teröristlerin kırsaldan şehir merkezlerine inmesi neticesinde polis teşkilâtımız her gün şehit vermeye başlamıştır. Şehirlerimizdeki suçlularla ve çetelerle mücadele eden Polis Teşkilâtı, bölücü teröre karşı Mehmetçikle omuz omuza kahramanca çarpışarak şehadet mertebesine erişmektedir.

Gece gündüz demeden vazife başında olan, milletimizin can ve mal güvenliğinin tesisi için canla başla çalışan polislerimizi, Gazi Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 171. yıldönümü vesilesiyle tebrik ediyor, tüm şehitlerimize Allah (c.c.)'tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı diliyorum. Cenabı Allah hainlere karşı kahramanca çarpışan tüm güvenlik güçlerimizin yâr ve yardımcısı olsun. Dualarımız Türk Askerinin ve Türk Polisinin muzaffer olması ve aziz şehitlerimiz içindir.  " dedi.

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV