Ana Sayfa  /  SPOR  /  KADIN KİCK BOKSÇU, YILDIZ ADAYLARINI YETİŞTİRİYOR
  • Facebook da Paylaş
KADIN KİCK BOKSÇU, YILDIZ ADAYLARINI YETİŞTİRİYOR
  • 22-05-2017
  • 0 yorum
  • 1526 okunma
Elazığ'da Doğu ve Güneydoğu'nun dövüş sporlarında sayılı kadın antrenörlerinden Berika Öner, kick boksta geleceğin yıldız adaylarını yetiştiriyor.

Elazığ'da Doğu ve Güneydoğu'nun dövüş sporlarında sayılı kadın antrenörlerinden Berika Öner, kick boksta geleceğin yıldız adaylarını yetiştiriyor.

Elazığ'da yaşayan 30 yaşındaki Berika Öner, 2002 yılında kazandığı Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü son sınıfındayken ağabeyinin ilgisi nedeniyle tanıştığı kick boksa merak duydu.

Okulu bitirdikten sonra mühendis olabilmek için girdiği sınavlardan ve iş başvurularından olumsuz sonuçlar alan Öner, hobi olarak başladığı ve zamanla tutkuyla bağlandığı kick bokstan, ailesinin ve çevresinin "erkek sporu" diyerek karşı çıkmasına rağmen vazgeçmedi.

Öğrencileri 100'ün üzerinde madalya aldı

Azimle sürdürdüğü kick boksta, 2009 yılında antrenör olan Öner, 2014 yılında ise milli takım antrenörlüğüne seçildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde antrenörlük yapan ve 80 öğrenciye eğitim veren Öner, bugüne kadar katıldıkları organizasyonlardan 100'ün üzerinde madalya alan öğrencilerini, Türkiye şampiyonasına hazırlıyor.

Berika Öner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kick boksun güzelliğini ve gelecekte öğrencilere ne kadar getirisinin olduğunu göstermek istiyorum. Hedefim, dünya ve Avrupa şampiyonalarında ilimizi ve ülkemizi temsil eden öğrenciler yetiştirmek." ifadelerini kullandı.


AA

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV