Ana Sayfa  /  EĞİTİM-SAĞLIK  /  İSTANBUL'DA SALI GÜNÜ OKULLAR TATİL EDİLDİ
  • Facebook da Paylaş
İSTANBUL'DA SALI GÜNÜ OKULLAR TATİL EDİLDİ
  • 09-01-2017
  • 0 yorum
  • 2388 okunma
İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklama ile yoğun kar yağışı sebebiyle eğitim öğretime 1 gün daha ara verilerek 10 Ocak Salı gününü tatil ilan etti.

İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere dikkati çekerek, kent genelinde kar yağışının gece geç saatlere kadar etkisini sürdüreceğini ifade etti.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 10 Ocak 2017 Salı günü (1 gün) süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür."

Şahin, açıklamasında, gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile çalışanların da idari izinli sayılacağını hatırlattı.

Bu arada, Marmara, İstanbul Teknik, Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve İstanbul Medeniyet üniversitelerinin rektörlüklerinden yapılan açıklamalarda, eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiği duyuruldu. 

AA

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV