Ana Sayfa  /  YURTTAN HABERLER  /  HELİKOPTER ŞEHİTLERİNDEN BİRİNİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU
  • Facebook da Paylaş
HELİKOPTER ŞEHİTLERİNDEN BİRİNİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU
  • 10-02-2018
  • 0 yorum
  • 681 okunma
ATAK helikopterinde şehit olan 2 askerden birinin Kırıkkale nüfusuna kayıtlı Hava Pilot Üsteğmen Erdem Mut (32) olduğu belirlendi.

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, Afrin’de devam eden operasyonlar sırasında bugün saat 13.00 sıralarında, TSK'nın ATAK tipi bir helikopteri kırıma uğrayarak Hatay'ın Kırıkhan ilçesinin karşı tarafına düştü.

Helikopterde bulunan 2 asker şehit oldu. Şehit askerlerden birinin, Kırıkkale'nin Çalılıöz Mahallesi'nde oturan Ali ve Ayşe Mut çiftinin 3 çocuğundan ortancısı, Hava Pilot Üsteğmen Erdem Mut olduğu öğrenildi. Acı haber, Mut Ailesi'ne askeri görevliler tarafından verildi. Acı haberi alan aile büyük üzüntü yaşarken, şehidin anne ve babası fenalaşarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz ve il protokolü mahalleye gelerek şehidin yakınlarına başsağlığı diledi. Şehidin ailesinin yaşadığı sokağa ve evin balkonuna itfaiye ekipleri tarafından Türk bayrağı asıldı. Şehit Pilot Üsteğmen Erdem Mut'un Malatya'da görev yaptığı ve eşi Ayşe Mut'un da bu kentte bulunduğu öğrenildi.

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV