BENGÜ TÜRK

BENGÜTÜRK Haber - Haberler, Son dakikalar, siyaset ve dünya gündemi - MHP HABERLER

POLİTİKA
17 Eyl 2022
1628
31 ° Güneşli

MHP'li Taşlıçay: Milliyetçi Hareket Partisi siyasi mücadelesine başladığı günden bu yana aynı karardadır

MHP'li Taşlıçay: Milliyetçi Hareket Partisi siyasi mücadelesine başladığı günden bu yana aynı karardadır

Milliyetçi Hareket Partisi Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantılarına Kastamonu’da 9 ilçede gerçekleştirilecek olan programlar ile devam ediyor. MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, konuşmasında Lider Ülke Türkiye yolunda Milliyetçi Hareket Partisi’nin hazır olduğunu ve bu yolda verilen mücadeleyi Cumhur İttifakı’nın zaferle taçlandıracağını söyledi.

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 1

MHP Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantılarına Kastamonu ilçeleri ile devam ediyor. Toplantılara MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, MYK Üyesi Çağrı Acı, MYK üyesi Yüksel Aydın, MYK üyesi Murat Kotra, MHP Kastamonu İl Başkanı Emin Çınar, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ve partililer katıldı. Millet İttifakı’nı Kastamonu’dan uyaran Taşlıçay; Milli duruşun karşısında olanların, yenilgiden taraf olacaklarını söyledi.

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 2

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ’NİN O KONUŞMASINI İŞARET ETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi’nin sözünü her ilçede duyuracaklarını dile getiren Taşlıçay, Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin 1992 yılında yapmış olduğu konuşmasını haziruna aktararak; “Milliyetçi Hareket Partisi siyasi mücadelesine başladığı günden bu yana aynı karardadır. Hareket noktası aynıdır. Hedefi aynıdır. Allah’ın izniyle, zafer de kaçınılmazdır.” dedi. 

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 3

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin o konuşmasındaki; “ Türk milliyetçileri olarak gelin bugünden hep beraber bir şey söyleyelim. Ve diyelim ki; Cumhuriyetin ilanının 69. yılındayız. Yıl 1992. 21. Yüzyılın eşiğindeyiz. 21. Yüzyılın Türk yüzyılı olmasını istiyor isek gelin hep beraber haykıralım; Cumhuriyetin 100. Yılında, 2023 yılında, Lider Türkiye olarak Türkiye’yi hatırlayalım.” sözlerinin ardından Taşlıçay; “İşte bizim hedefimiz budur. Ülkümüz budur, rüyamız budur, duamız budur. Cumhur ittifakı böyle bir ideal çerçevesinde kurulmuştur. Cumhur ittifakı ikbal anlaşması değil, istiklal sözleşmesidir, istikbal güvencesidir. Yeniden bir diriliş ve yükseliş hamlesinin besmelesidir.” dedi. 

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 4

TÜRK MİLLETİNİ KÜÇÜMSEYENLER, TÜRK MİLLETİNİN GÜCÜ KARŞISINDA KÜÇÜK DÜŞECEKLER

Altılı masa ve artık gizliliği kalmayan ortaklarının; şahsi ikbal ve siyasi istikbal kaygılarıyla milli güvenlik ve milli bütünlüğümüze tehdit oluşturacak bir siyasi çizgide olduklarını ifade eden Taşlıçay; “ Şuna emin olunuz ki; milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacaklar. Tarihimizin karşısında olanlar, mahcubiyetten taraf olacaklar. Tarih, tekerrürden ibarettir. 6+1 olup bir masa etrafında toplananlar; 7 düvele meydan okuyan bu yüce millete, esaret elbisesi giydiremeyecekler. Birbiriyle bütünleşemeyen 7 farklı parça olarak hesap yapanlar, 7 bölge 7 iklim olan bu cennet vatanı bölemeyecekler. Siyasi istikbal için sırtını ihanete dayayanlar, gücünü yabancı başkentlerden alanlar; sırtını milletine dayayanlara, gücünü de yine milletinden alanlara karşı galip gelemeyecekler. Türk milletini küçümseyenler, Türk milletinin gücü karşısında küçük düşecekler.” dedi.

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 5

KASTAMONU’DAN “TARİHİ” UYARI

Millet İttifakı’nın yabancı başkentlerden icazetlerle şekillenen siyasetini eleştiren Taşlıçay; “Şahsi ikballeri için Türkiye Cumhuriyeti’nin anahtarını, iki asırlık devletlere teslim etmek için birbiriyle yarışanlara Kastamonu’dan sesleniyorum;

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 6

Nasrullah Camii, 516 yaşındadır!

Cem Sultan Bedesteni 553 yaşındadır!

Kurşunlu Hanı 562 yaşındadır!

Medet beklediğiniz ülkeler henüz kurulmamışken, biz bu topraklara mührümüzü vurduk. Medeniyetimizi kurduk. Yıkılmaz duvarlar ördük. Aynı inançla, aynı mücadeleyi sonsuza dek sürdürmeye de kararlıyız.” diyerek Millet İttifakı’na Kastamonu’dan uyarıda bulundu.

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 7

BAŞARACAĞIZ, BAŞARACAĞIZ, BAŞARACAĞIZ

2023’e doğru gidilen yolda Cumhur İttifakı’nın zaferinden kimsenin şüphesinin olmadığını belirten Taşlıçay; “Bu mücadele; ayrık otlarıyla, manda ve himaye heveslileriyle, bölücülerle helalleşme peşinde koşanlara karşı; ‘Biz ancak bizi bilenlerle helalleşiriz, Bize diş bileyenlerle ancak cebelleşiriz.’ diye haykıranların mücadelesidir. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. 

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 8

Bugün ortaya koyduğumuz mücadeleyle, yarınlar bizim olacak. Bu mücadeleyi hiçbir güç sekteye uğratamayacak, hiçbir kuvvet durduramayacak, hiçbir zorluk inancımızı sarsamayacak. Ant olsun başaracağız, başaracağız, başaracağız.” diyerek; 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın zaferinin kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 9

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 10

Milli duruşun karşısında olanlar, yenilgiden taraf olacak - Sayfa 11


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Gönder

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Kayıt Ol Giriş Yap
Puan Durumu
TakımlarOGBMAvP
1 Galatasaray 7511416
2 Konyaspor 7421614
2 Başakşehir 5410913
3 Beşiktaş 6411613
4 Adana Demirspor 6411413
6 Kayserispor 7403312
7 Gaziantep FK 6321411
8 Fenerbahçe 5311910
9 Trabzonspor 6312010
10 Alanyaspor 622208
istanbul
İmsak
05:10
Güneş
06:38
Öğle
13:06
İkindi
16:34
Akşam
19:22
Yatsı
20:43
E bültene abone olmak ister misiniz?