BENGÜ TÜRK

BENGÜTÜRK Haber - Haberler, Son dakikalar, siyaset ve dünya gündemi - MHP HABERLER

POLİTİKA
10 Eyl 2022
4977
31 ° Güneşli

MHP'li Erdem: Şırnak'tan milletvekili çıkaracağız

MHP'li Erdem: Şırnak'tan milletvekili çıkaracağız

Milliyetçi Hareket Partisi İl İl Anlatma ve Aydınlatma toplantılarının ardından İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantıları gerçekleştiriyor.

Milliyetçi Hareket Partisi İl İl Anlatma ve Aydınlatma toplantılarının ardından İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantıları kapsamında MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, MYK üyesi Beşir Tatar ve MDK üyesi Özmen Alp Giray Erdemir, Milliyetçi Hareket Partisi Şırnak İl Başkanı Halil Tatar ve parti üyelerinin katılımı İdil, Silopi ve Cizre’de partililer ile bir araya geldi.

MHP'li Erdem: Şırnak'tan milletvekili çıkaracağız - Sayfa 2

Partililer İdil’de esnaflar ile bir araya gelerek sorun ve sıkıntılarını dinleyerek, sorunların bir an önce çözüme kavuşması için yetkili bakanlık ve kurumlar ile görüşmeler yapılacağını ve konuların takipçisi olacaklarını belirtiler. Esnaf ziyaretinin ardından İdil İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret eden heyet burada İdil İlçe Emniyet Müdürü Ali Pehlivan ile görüşerek görevlerinde başarılar dilediler. Ziyaretlerin ardından partililer ile bir araya gelen heyet İlçe İlçe Anlat ve Aydınlatma toplantısında konuşma gerçekleştirdiler.

MHP'li Erdem: Şırnak'tan milletvekili çıkaracağız - Sayfa 3

İstanbul Milletvekili Arzu Erdem toplantıda yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakının nasıl kurulduğunu ve kurulan Cumhur İttifakının mezara kadar devam edeceğini belirterek, “Ben bir kadın olarak bu vatan topraklarına iki evlat yetiştirmiş bir anne olarak ben Devlet Bahçeli’nin yetiştirdiği bir evlat olarak bugüne nasıl geldik. 

MHP'li Erdem: Şırnak'tan milletvekili çıkaracağız - Sayfa 4

2016’dan sonra Cumhur ittifakı nasıl kuruldu ve biz bugün Şırnak’ta ne yapmalıyız yönünde bazı açıklamalarda bulunacağım. 2016 yılında hatırlandığı gibi darbe girişimi oldu. Darbe girişimi gecesi liderimiz Devlet Bahçeli genel merkezin bütün ışıklarını yakmak sureti ile ben buradayım ve her türlü darbeye karşı devletimin yanındayım dedi. İşte o gün ülkücü camiaya ve Türk Milletine en büyük mesajı verdi ve dedi ki herkes meydanlara gitsin demokrasisine, vatanına, bayrağına, ezanına sahip çıksın dedi ve Allahın izni ile o günden sonra yeni bir süreç başladı” dedi.

MHP'li Erdem: Şırnak'tan milletvekili çıkaracağız - Sayfa 5

TERÖR ÖRGÜTLERİ FARKLI YÖNTEMLER İLE SALDIRIYOR

15 Temmuz darbe girişiminde istediklerini elde edemeyen terör örgütlerinin farklı yöntemler ile ülkeyi çıkmaz yola sokmak istediklerini ifade eden Erdem sözlerine şöyle devam etti, “Süreç cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiydi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin başlaması ile beraber, baktı ki hain Türkiye Cumhuriyetini ve Türk Milletini darbe ile ele geçiremedi farklı yöntemler denedi. Ne dedi? Hatırlayın. Ekonomi üzerinden bir takım saldırlar oldu. Yetmedi terör saldırıları başladı. Terör saldırılarının başında hepimiz hatırlayacağız. Geçmişte özellikle Şırnak bunu çok yaşamış, bunun cefasını çok çekmiş bu anlamda çok büyük mağduriyetler yaşamış ama bayrağı dalgalandırmış olan kahramanlarımız var. Paçavralara karşı dedi ki Ay Yıldızlı bayrak burada kim istiyorsa gelsin” dedi.

MHP'li Erdem: Şırnak'tan milletvekili çıkaracağız - Sayfa 6

TERÖRİST CENAZELERİNE KATILIYORLAR

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun terörist cenazelerine katıldığını ifade eden Erdem, “Ankara’daki Canlı bomba saldırıyı da hatırlatan MHP Milletvekili Kılavuz, işte o canlı bombaların leşini bugün burada esnaf ziyaretinde bir yerde gördük ve arkadaşlarımızı da o konuda uyardık PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin etekli teröristleri kaldırdı. Bu etekli teröristlerle beraber Güneydoğu Anadolu’nun bir çok yerinde, Şırnak’ta bir çok kardeşimizin toprağa düşmesine sebep olan teröristlerin leşini işte buradaki etekli teröristler kaldırdı. Yanında kim var biliyor musunuz? Sezgin Tanrıkulu yani CHP Milletvekili var. Ne diyor bunların başındaki kişi ben Silivri cezaevinden çıktığımda Güneydoğu Anadolu’da güller açtıracağım diyor. Yani PKK’ya tekrardan yol vereceğim diyor. Peki Güneydoğu Anadolu yeterince çile çekmedi mi? Peki esnaflar saat dörtten sonra kepenklerini açık bırakabiliyor muydu? Peki Türkiye Cumhuriyetinin Şerefli Polisi yol kontrolü yapması gerekirken PKK’lı teröristler yol kontrolü yapmadı mı Güneydoğuda. Bedirhan bebeğimizin, Aybüke Öğretmenimizin, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun, nice öğretmenlerin, doktorların,k orucularımızın, bir sürü asker ve polisimizin kanları bunların elinde değil mi?

Resim

Terörist leşi kaldıran bir siyasi Parti Milletvekilinin ve onun yanında yer alan Millet ittifakında yer alan bir milletvekilinin bulunmasını nasıl kabul edeceğiz. Biz terörist leşi kaldıran parti milletvekilini nasıl kabul edeceğiz.Onun için bu vazife sadece genel başkanımızın vazifesi değil.Bu vazife sadece Cumhurbaşkanımızın vazifesi değil.Milletvekillerinin.MYK’MKYK’nın vazifesi de değildir” dedi.

MHP'li Erdem: Şırnak'tan milletvekili çıkaracağız - Sayfa 8

ŞIRNAK’TAN MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAĞIZ

Milliyetçi Hareket Partisi olarak yıllardır Şırnak’ta özveri ile çalıştıklarını ve Şırnak’tan Milliyetçi Hareket Partisi olarak bir Milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini belirten Erdem şöyle devam etti, “Uzun senelerden beri liderimizin talimatı ile Şırnak’ta çalışıyoruz. Çalışırken de görev aldığımız dönemde bilhassa Halil başkanımızın yaptığı çalışmalar ve Hacı Beşir Tatar Başkanımızında yapmış olduğu katkılarla birlikte burada bulunan her biri bir birinden kıymetli ilçe başkanlarımız, yine aynı şekilde kadın kollarımız yaklaşık beş seneden bu yana destan yazıyor. Rabbim hepinizden razı olsun sağ olun var olun.Liderimizin talimatı ile hedef 2023 adım adım ilçe ilçe anlatma aydınlatma toplantısındayız biz anlatıcağız aslında size çok anlatmaya gerek yok Şırnak ne yaşadığını kendisi biliyor 10 sene önce burada çekilen cefayı,buradaki zorlukları Türk bayrağını dalgandırmanın ne kadar zor olduğunu paçavralar arasında elbetteki sizler çok daha iyi biliyorsunuz .Şırnaklılar çok daha iyi biliyor.Allahın izni ile bugünkü mücadelemiz sürecek ve bu mücadeleyi biz öyle bir şeyle taçlandırıcaz ki liderimize Şırnak’tan bir Milletvekili hediye edeceğiz” şeklinde konuştu.

MHP'li Erdem: Şırnak'tan milletvekili çıkaracağız - Sayfa 9

Düzenlenen toplantının ardından Silopi ve Cizre’de bulunan partililer ile bir araya gelen heyet Habur Gümrük Kapısına da giderek incelemelerde bulundu. Gümrükte bulunan vatandaşlar ile görüşen heyet sorun ve sıkıntıların bir an önce çözüme kavuşturulması için gerekli yerler ile görüşeceklerini ve konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

MHP'li Erdem: Şırnak'tan milletvekili çıkaracağız - Sayfa 10

MHP'li Erdem: Şırnak'tan milletvekili çıkaracağız - Sayfa 11

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Gönder

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Kayıt Ol Giriş Yap
Puan Durumu
TakımlarOGBMAvP
1 Galatasaray 7511416
2 Konyaspor 7421614
2 Başakşehir 5410913
3 Beşiktaş 6411613
4 Adana Demirspor 6411413
6 Kayserispor 7403312
7 Gaziantep FK 6321411
8 Fenerbahçe 5311910
9 Trabzonspor 6312010
10 Alanyaspor 622208
istanbul
İmsak
05:10
Güneş
06:38
Öğle
13:06
İkindi
16:34
Akşam
19:22
Yatsı
20:43
E bültene abone olmak ister misiniz?