Sakarya'ya şehit ateşi düştü!

Sakarya'ya şehit ateşi düştü!

20 Ocak günü Hakkari'de yol kontrolü sırasında mayına basarak ağır yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Selim Gedik tedavi gördüğü hastanede şehit düştüğü açıklandı.

T.C. Milli Savunma Bakanlığı'nın resmî Twitter hesabından duyuruldu.

Sakarya'nın Karapürçek ilçesinde yaşayan 20 yaşındaki Selim Gedik, bir süre önce vatanî görevini yapmak için Hakkari'ye gitti. Askerliğini piyade er olarak yapan Gedik, Hakkari Yüksekova Derecik Yeşilova karayolunda hain teröristler tarafından tuzaklanan EYP'nin patlatılması sonucu ağır yaralandı. Geçen 20 Ocak 2021 günü yaşanan olay sonrasında ilk müdahalesi yapılan Gedik, askeri helikopter ambulansla Van'daki hastaneye kaldırıldı. Buradaki müdahale sonrasında GATA'ya sevk edilen sözleşmeli piyade er Selim Gedik 4 günlük yaşam savaşını kaybetti ve Şehit oldu.

"Kahraman silah arkadaşımız, sevk edildiği Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak bugün şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

ifadelerine yer verildi.

BMC’nin yeni 8×8 zırhlı muharebe aracı görücüye çıktı Sonraki Haber

BMC’nin yeni 8×8 zırhlı muharebe aracı görücüye çıktı

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı