MHP'li Öztürk: Hakikatlerin mutlaka su yüzüne çıkmak gibi bir huyları vardır

MHP'li Öztürk: Hakikatlerin mutlaka su yüzüne çıkmak gibi bir huyları vardır

Eskiler şöyle söyler: “Hakikatlerin mutlaka su yüzüne çıkmak gibi bir huyları vardır.” HDP’nin Esenyurt ilçe binasına yapılan operasyon sonunda bölücü terör örgütüne ait pek çok propaganda ürünü ve belge bulunmuştur.

Böylelikle HDP’nin siyasi parti kılıfında saklanan teröre muvafık içyüzü ortaya çıkmış; takke bir kez daha düşmüş ve kel bir kere daha ayan beyan görülmüştür. Bu operasyonun sonucu HDP’nin terörle iltisakını bir kere daha teyit etmiştir.

Modern dünya insan hakları ve demokrasi gibi kurallar üzerine bina edilmiş etnik, dini her türlü terörü de insanlığın ortak düşmanı kabul etmiştir. Ancak teoride mükemmel olan bu kaideler mesele Müslüman Türkler olunca ‘ters yüz’ edilmiştir.

Şimdi soralım: “Avrupa’nın göbeğinde bir siyasi partinin binasında bebek katilinin, terörist başının fotoğraflarının asılı olduğu saptansa o parti siyasete devam edebilir mi?” Cevap elbette hayır.

Sözde medeni dünyanın dem vurduğu insan hakları, demokrasi ve teröre karşı birlik tutumunu, Türkiye’nin bölücü terör örgütü ve onun siyasi uzantısı HDP ile mücadelesinde görmek, Türk milletinin en temel ve en ‘medeni’ beklentisidir.

Son olarak altını çizmek isterim ki, bu ve benzeri pek çok hadise HDP’nin kapatılması için yeterli hukuki delili oluşturmaktadır. Kamuoyunun beklentisine cevap verilmeli ve terör örgütünün kanlı gölgesi olan HDP kapatılmalıdır. 


TBMM Genel Kurulu'nun yeni yıldaki ilk işi teknoloji geliştirme bölgelerine ilişkin kanun teklifini yasalaştırmak olacak Sonraki Haber

TBMM Genel Kurulu'nun yeni yıldaki ilk işi teknoloji geliştirme bölgelerine ilişkin kanun teklifini yasalaştırmak olacak

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı