Meme Büyütme Estetiği Nedir?

Meme Büyütme Estetiği Nedir?

Meme Büyütme Estetiği Nedir?

Göğüsler kadınlar açısından bakıldığında estetik alanda güzelliklerini sembolemektedir. Her kadın dolgun ve hacimli göğüslere sahip olmak ister. Göğüslerin hacmini arttırmak, istenen dolgunluğa ulaşmasına yardımcı olmak için yapılan operasyonlara meme büyütme estetiği denmektedir. Meme dokusu ya da göğsün kas yapısına yerleştirilen implantlar sayesinde farklı yöntemler uygulanarak gerçekleştirilen göğüs büyütme operasyonu sonrası memelerin dolgunluk kazanması ve görüntülerinin düzelmesi açısından bir başarı elde edilmiş olur. 

Meme Büyütme Estetiği 

Memelere kadınlar için güzelliği semboleyen bölgelerdir. Memelerinin boyutlarından ve şeklinden memnun olmayan kadınlar meme büyütme operasyonlarını tercih ederek kaybettikleri öz güvenlerini tekrar geri kazanmayı hedeflemektedirler. Protezler ya da kullanılan enjeksiyon yöntemleri yardımıyla yapılan estetik işlemler son derece başarılı olup günümüzde sıklıkla uygulanmaktadır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Memelere farklı etkenlere bağlı olarak olması gereken görüntüden uzak beklentiler dışında bir görünümdedir. Bu etkenlerin başında fazla kilo alıp verme ya da gebelik sonrası hacim kaybetmesi, memelerin küçük ya da orantısız bir şekilde olması, simetri bozuklukları ya da kanser gibi farklı nedenlere bağlı olan kayıplar sayılabilir ve bu etkenlerin söz konusu olması halinde estetik müdahale yapılarak kişi beklentileri dahilinde bir göğüs yapısına kavuşmaktadır.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Her hasta için farklı yöntemler uygulanmakta ve kişiye özel plan çıkarılırken uzman hekim tarafından hastanın uygunluğu önem taşımaktadır. Yağ dokusu ve kök hücrelerden yararlanıldığı gibi aynı zamanda implantlardan da faydalanılabilir. Yağ dokusu kullanılan yöntemde iki operasyon şeklinde başka bir bölgeden alınan yağlar meme dokusuna nakledilir. Kök hücre kullanılarak ise yağ dokularının damarlanması sağlanır. İmplantların kullanıldığı yöntemde ise tuzlu su ya da silikon içeren malzemelerden oluşan yapay dolgu malzemesi memelerin alt tarafına yerleştirilir. Her iki yöntem içinde hekimin kararı ve hastanın uygunluğu önemlidir. 

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Her estetik uygulamada olduğu gibi memelerin hacmini azaltmak ve sarkmasını önlemek için yapılan meme küçültme operasyonları öncesinde hastanın beklentilerini doğru aktarması önemlidir. Operasyon öncesinde detayların konuşulması hasta ve hekim açısından tedavinin başarı oranını belirlemektedir. Operasyon öncesi herhangi bir bakım gerektirmeden klasik ameliyat hazırlıkları yapılarak hasta operasyon için hazır hale getirilir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Operasyon sürecinde olduğu gibi sonrasında da konforlu bir süreç hasta için geçer ve ağrı seviyesi minimal düzeydedir. İyileşme süreci boyunca sigara kullanılmaması ve ilk 2 ay ağır sporlardan kaçınılması gerekmektedir. Sporcu sütyeni uzman hekimin verdiği süre kadar memelerin toparlanması açısından kullanılmalıdır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Sarkan memelerin toparlanması ve istenen görünüme kavuşması için yapılan estetik uygulamaya meme dikleştirme operasyonu denmektedir. Genel anestezi altında ve 2 saat süren cerrahi bir uygulamadır. Memelerin sarkıklık durumuna göre değerlendirmeler yapılır. Hafif sarkma durumu varsa meme altına silikon protez yerleştirilir. Orta düzey ve ileri derece sarkmalarda meme başına kesi açılarak meme alt tarafa doğru toparlanır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme bölgelerinde sarkma yaşayan ve fiziki bir öz güven eksikliği olan herkse güvenle uygulama yapılabilir. Her estetik işlemde olduğu gibi uzman hekim değerlendirmesine bağlı olarak yöntemlere karar verilip 18 yaşını geçmiş, fiziki gelişimini tamamlamış ve sağlıklı olan her bireye uygulanabilir güvende bir operasyondur. Az da olsa ameliyat izi kalacağı bilgisi hastayla paylaşılarak bu durumu sorun eden kişilere operasyon uygulanmamalıdır. Göğüslerinde sarkma yaşayan ve hacim kaybı olan her kişiye operasyon uygulanabilir.

 


MHP'li Özdemir: Cumhur İttifakı Devleti ve Türk Milletini yaşatma kararlılığı göstermiştir Sonraki Haber

MHP'li Özdemir: Cumhur İttifakı Devleti ve Türk Milletini yaşatma kararlılığı göstermiştir

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı