Dijital dönüşüme EDM ile adım atın

Dijital dönüşüme EDM ile adım atın

Şirketlerin ve kurumların, ihtiyaç duydukları tüm hizmetler için dijital altyapı ile entegrasyonu olarak ifade edebileceğimiz E-Dönüşüm, birçok sektörde binlerce firmanın geçiş yaptığı bir dünya. Devlet tarafından zorunlu tutulan belgelerin, basılı olarak hazırlanması, fiziksel olarak saklanmasına alternatif olarak dijital çözümler içeren EDM, hem hızlı, hem güvenli hem de uygun maliyetli bir yönetim anlayışı sunuyor. 

Dijital dönüşüm nedir?

IT, yani bilgi teknolojilerinin gitgide daha çok yaygınlaşması, şirketlere bu anlamda hız, zaman ve maliyet konusunda avantajlar sağlayan değişimler yarattı. İş süreçlerinin elektronik, yani dijital ortamda yer alması, dijital servislerle entegre olarak kullanılması da dijital dönüşüm olarak adlandırıldı.

Tüm süreçlerin online olarak yürütüldüğü e-ticaret ekosistemi, dijital dönüşüm için uygun bir örnektir. E-ticaret sitelerinde kullanıcı ürünü satın alır, adresini paylaşır, satın aldığı ürünün faturası otomatik olarak oluşur ve mail adresine online bir belge olarak gönderilir. Böyle bir süreçte basılı evrak, dosya arşivleme gibi durumlar söz konusu olmaz. Arada ciddi bir zaman ve maliyet tasarrufu söz konusudur.

Dijital dönüşümde hangi hizmetler yer alıyor?

Gelir İdaresi Başkanlığı ve diğer kurumlar tarafından dijital dönüşüm kapsamında sunulan birtakım hizmet ve kavramlar söz konusudur ve gün geçtikçe aralarına yenisi eklenir. Bu da iş süreçlerini giderek daha da pratik hale getirir. Bunlardan en çok kullanılanları şu şekilde:

  • KEP: Kayıtlı elektronik posta anlamına gelir, e-imza ile yapılan gönderilerdeki adımların kaydedildiği ve yasal geçerlilik sunan iletişim türüdür.

  • E-Fatura ve E-Arşiv fatura: Basılı faturaların dijital versiyonudur.

  • E-defter: Yevmiye defterinin dijital versiyonudur.

  • E-imza: Islak imzanın dijital versiyonudur.

Dijital dönüşüm dünyasında bunlara ek olarak herkesin aşina olduğu E-Devlet, E-Ticaret, E-Bilet gibi birçok kavram söz konusu. 

Dijital dönüşüme nasıl geçilir?

Uzun yıllardır birçok iş sürecini klasik şekilde yürüten bir markanın, kurumun E-Dönüşüme geçmesi dışarıdan bakıldığında zor gelebilir. Ancak dijital dönüşüm entegrasyonunun öncü markalarından EDM ile, bu süreç çok kolay bir şekilde yönetilebilir.

Geçmişteki bilgi ve belgelerin dijitale aktarımı, mevcut iş süreçlerinin her aşamasının dijitale entegrasyonu ve gelecekte planlanan süreçlerin aynı şekilde dijitale adaptasyonu, EDM gibi profesyonel çözümler sunan bir marka ile çok daha kolay. 

Türkiye’de 250 binden fazla müşterisi olan, aralarında İtalya, Rusya, Yunanistan gibi ülkelerin yer aldığı onlarca ülkede ofisi bulunan EDM, Türkiye’de E-Dönüşüm devrimine adım atmak isteyen şirketlerin yanında. Yakın gelecekte zorunlu olması beklenen E-Dönüşümde, bir an önce modern altyapılar ile tanışmak ve vakit kaybetmemek istiyorsanız, profesyonel EDM çözümleri ile tanışabilirsiniz. 


Bakan Kurum: İzmir'de hasar tespiti için çalışmalarımızı sürdürüyoruz Sonraki Haber

Bakan Kurum: İzmir'de hasar tespiti için çalışmalarımızı sürdürüyoruz

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı