Adana Büyükşehir Belediyesi CHP’nin ilan tahtası değildir

Adana Büyükşehir Belediyesi CHP’nin ilan tahtası değildir

Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, CHP’lilerin belediye önüne CHP Genel Başkanının fotoğrafının kullanıldığı afişte yazdığı tehditvari sözleri eleştirerek, afişi asan, astıran Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ve yönetimini kınadığını söyledi.

CHP binası ile belediye binasının karıştırıldığını vurgulayan Avcı, ‘'Adana Büyükşehir Belediyesi CHP'nin ilan tahtası değildir.’’ ifadelerini kullandı.

Avcı şunları söyledi;

‘’CHP İl Başkanlığı tarafından Adana Büyükşehir Belediyesi'nin önüne CHP Genel Başkanının fotoğrafının kullanıldığı afişte şu ifadeye yer verilmiştir:

"Bütün CHP'liler her zaman her yerde bedel ödemeye hazırdır. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yalnız değildir".

Tehditvari bir dil ile meydan okunan bu afişi asan, astıran Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ve Yönetimini kınıyorum.

Kamunun verdiği nüfuzu kötüye, halktan alınan yetkiyi yine halkı kin ve nefrete sevketmek için kullanan bir anlayış sakattır.

Anlaşılan o ki CHP binası ile belediye binası karıştırılmıştır. Adana Büyükşehir Belediyesi CHP'nin ilan tahtası değildir.

Millete ait resmi bir kurumda milleti tehdit eden, milleti ayrıştıran, kin ve nefret tohumu eken, millete meydan okuyan bir zihniyeti yine aziz milletimize şikayet ediyoruz.

Ayrıca 5237 Sayılı Yasanın 216 ve 266. Maddelerine göre de suç unsuru içeren bu eylemin cezai karşılığı mutlaka olacaktır.

İki koca yılı hizmet yerine bahane üretmekle geçiren anlayışı da, bu garabeti de halkımız unutmayacaktır.


Bakan Selçuk: Her gün 2,5 milyon canlı ders yapıyoruz Sonraki Haber

Bakan Selçuk: Her gün 2,5 milyon canlı ders yapıyoruz

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı