MHP'li Osmanağaoğlu'ndan Tunç Soyer'e 'PKK' tepkisi

MHP'li Osmanağaoğlu'ndan Tunç Soyer'e 'PKK' tepkisi

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katıldığı televizyon programında "Her gün PKK kahrolsun diye güne başlasak neye yarayacak bu?" sözlerine tepki göstererek, "Tunç Soyer Bey her gün PKKyı kınamasın, senede bir sefer kınasa da biz onun PKK'yı kınadığını düşüneceğiz" dedi.

MHPli Osmanağaoğlu, CHPli Soyerin katıldığı bir yerel televizyon programında "Her gün PKK kahrolsun diye güne başlasak neye yarayacak bu?" sözlerine tepki gösterdi.

Osmanağaoğlu, "Ben Tunç Soyer Bey'in o açıklamalarını her şeyden önce samimi bulmuyorum. Kaz Dağlarında su ve vicdan nöbetinden çıktığı zaman protesto etmek için oraya gitmişti. Aynı tepkiyi aynı tavrı Hatayda ciğerlerimizi yakan ve PKKnın yan kuruluşları tarafından üstlenilen yangınla ilgili o örgütleri kınamak için de vermesini bekliyordum.

Ama İzmirde çıkan yangınlardan günümüze dek çıkan ve özellikle terör örgütünün çıkardığı yangınlardan hiçbirini şimdiye kadar Tunç Soyer, kınamamıştır. Bizim tavrımız bundan dolayıdır" dedi.

 'ŞİMDİYE KADAR PKK'YI HİÇ KINAMADI'

Osmanağaoğlu, Soyer'den PKKyı bir kere dahi olsa kınamasını beklediğini ifade ederek, "Tunç Soyer Bey her gün PKKyı kınamasın. Senede bir sefer kınasa da biz onun PKKyı kınadığını düşüneceğiz.

Şimdiye kadar PKKyı hiç kınamadı. PKK eli kanlı bir terör örgütüdür. Ciğerlerimizi yakıyor, askerlerimizi öldürüyor. Vatan topraklarına zarar vermek için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Biz diyoruz ki vatan topraklarına, bu topraklarda yaşayan vatandaşımıza, polisimize, askerimize her kim kurşun sıkıyorsa bunları bir defa da olsa lanetle, protesto et. Ama maalesef Tunç Soyer bizim bütün ısrarlarımıza rağmen bunların hiçbirini yapmıyor. Onlarla da beraber olduğunu göstermek adına her şeyi yapıyor" diye konuştu.

Osmanağaoğlu, Soyerin yerel seçimlerde HDPden destek aldığını ve bundan dolayı PKKyı kınamadığını savunarak, "Terör örgütünden destek almak için ve onlara da sempati ile baktığı için bunları protesto etmeyi, kınamayı düşünmüyor" dedi.


Özbekistan BM İnsan Hakları Konseyi'ne seçildi Sonraki Haber

Özbekistan BM İnsan Hakları Konseyi'ne seçildi

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı