Kombi Servisi Hakkında Merak Edilenler

Kombi Servisi Hakkında Merak Edilenler

Kombi Servisi Hakkında Merak Edilenler

İş yerlerinde ve evlerde kullanılan kombiler oldukça önemli bir yere sahiptir. O alanın sıcak su ihtiyacını karşılar ve aynı zamanda mekanın ısınmasını sağlar. Sıcak su ve ısıtma ile birlikte doğal gaz ihtiyacını da karşılamış olur. Kullanıcının belirleyeceği sıcaklıkta ortamın ısısını sağlayacağı için bu durum tamamen kişinin kendi kararına bırakılmıştır. Merkezi sistemlerden farklı olarak kişinin isteği doğrultusunda hareket eden bu cihazlar; aynı zamanda oldukça uzun ömürlü cihazlardır. Sorunsuz ve uzun ömürlü olmaları için gerekli olan bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekir.

Kombi türleri birden fazla olduğu için bu konuda kararsız kalan kişilerin olduğunu da söylemek isteriz. Kombi türlerini 3 ana başlık altında bir araya getirebiliriz.. Bunlar; bacalı, hermetik ve yoğuşmalı kombilerdir. Kullanım alanına ve o bölgenin iklim şartlarına bağlı olarak doğru modeli seçmek oldukça önemlidir. Servisimizin bu konuda sağlamış olduğu hizmetinden faydalanabilirsiniz. Kombi seçimi yapmadan önce ihtiyacınızı ve mekanın durumunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Yaşam alanının durumuna göre seçim yapmak kişi için en doğru karar olacaktır.

Kombi Arızaları Ve Nedenleri

Kullanmakta olduğumuz kombiler oldukça sağlam ve sorunsuz cihazlardır. Kombi arızaları çok sık olarak karşımıza çıkabiliyor ve bunun en büyük nedeni ise; bakımlarının aksatılmasıdır. Eğer herhangi bir arıza meydana geldiyse, en yakın kombi servisi ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Kombi tamiri konusunda ise; işinde uzman kişileri tercih etmek çok önemlidir. Kombi arızaları; çeşitli nedenlerden ortaya çıkarlar ve bu sorunların bekletilmeden giderilmesi gerekir. Arızaların görülmesiyle birlikte cihazlardan verim alınmaz ve performans düşüklüğü ortaya çıkar. Ortam sıcaklığını sağlamakta zorluk çeken kombiler, tamir edilmez ise ileriki dönemlerde büyük sorunların çıkmasına da neden olur.

Bu durum en çok bakımları yapılmamış ya da aksatılmış cihazlar üzerinde görülür. Kombi bakımının çok önemli olduğunu tekrar etmek isteriz. Çünkü bakımsız cihazların açacağı sorunların haddi hesabı yoktur. Bununla birlikte cihazınızın ömrü çok daha kısa olacak ve yeni cihaz alma maliyeti ile de karşı karşıya kalacaksınız. Bu yüzden ön görülen bakımları zamanında ve düzenli olarak yaptırmanın sizin yararınıza olacağını hatırlatmak isteriz. Arıza durumunda gerekli kontrollerin yapılması ile değişmesi gereken parçaların yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Kombi arızalarının en büyük nedeni; yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi bakımsız olmalarıdır. Bakımsız kombiler sürekli olarak arıza açmaya meyilli olurlar ve çeşitli arızaların ortaya çıkmasına yol açarlar. Periyodik ve servisin uygun gördüğü bakımlar ile olası bu arızalardan kurtulmanız mümkündür. Konuyla ilgili servisimizden yardım almayı unutmayın!

Bu gibi durumlarda karşılaştığımız şikayetler:

 • Kombim su akıtıyor ve su akıtması devam ediyor,

 • Sürekli çalışmasına rağmen kombim suyu ısıtmıyor,

 • Kombim su damlatıyor,

 • Cihazım arızalandı ve kombim çalışmıyor,

 • Kombim su almıyor,

 • Peteklere sıcak su gitmiyor,

 • Kombim su kaçırıyor

Gibi çeşitli arızalar ortaya çıkmaktadır. Bu gibi arızalar ile karşılaşmamak için lütfen öngörülen bakımları zamanında yaptırın.

Kombi Bakımı Neden Önemlidir?

Kombi bakımı neden önemlidir? Sorusunun oldukça fazla sorulduğunu söylemek isteriz. Kullanmakta olduğunuz cihazdan yeterli performans almak ve olası arızaların önüne geçmek için cihazınızın bakımlı olması gerekir. Bakımı düzenli yapılmış olan cihazların ömürleri uzun olur ve aynı zamanda yüksek faturalar ödemekten de kurtulmuş olursunuz. Kombitamirim siz değerli müşterimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyor. Kombinizin bakımsız olma durumunda:

 • Bakımsız kombiler arzılanmalara karşı savunmasız kalırlar,

 • Enerji tüketimi gereğinden daha fazla olacağından yüksek faturalara sebebiyet verirler,

 • Daha kısa ömürlü olurlar,

 • Düşük performans ile çalışırlar ve bununla birlikte yüksek maliyetler ortaya çıkar,

 • Gaz kaçağı ve benzeri tehlikelere davetiye çıkarırlar.

 

Yukarıdaki sorunlarla mücadele etmemek adına kombi bakımlarının düzenli bir şekilde yapılmasını tavsiye ediyoruz. Bu konuda fikir sahibi olmak için servisimizi 7/24 arayabilirsiniz.

Neden Biz?

Kombitamirim olarak uzun yıllar boyunca hizmet verdiğimizi ve bu hizmetimizi en iyi şekilde yerine getirdiğimizi belirtmek isteriz. Bizimle çalışan tüm müşterilerimiz; her zaman memnun kalmış ve aynı zamanda çevrelerine bizi tavsiye etmiştirler. İstanbul kombi servisi ihtiyacında bizi arayabilir, sorunlarınızı bize anlatabilirsiniz. Acil kombi servisi hizmetimizden faydalanarak, ortaya çıkan sorunlardan çok hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Kombitamirim servisimiz; İstanbul’un birçok ilçesinde hizmet vermektedir. 0212 667 06 71 numaralı hattımızdan bize ulaşarak yardım ve destek talebinde bulunabilirsiniz. Sunmuş olduğumuz hizmetlerin bazıları şu şekildedir:

 • Kombi tamiri

 • Kombi bakımı

 • Kombi ve petek bakımları

Yaşam alanlarınızda bulunan peteklerin bakıma ihtiyacı olduğu için belli aralıklarla bakımını yaptırmak gerekir. Hangi durumlarda petek bakımı yapılır? Diyorsanız, konu ile ilgili bilgiye servisimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Kombi ve petekler birbirine eş zamanlı olarak çalışırlar, bu yüzden her ikisinin de bakımlarının tam olması şarttır. Peteklerin tıkanması ile kombi, daha fazla çalışma durumunda kalacaktır. Kombinin daha uzun süreli çalışmasının yüksek maliyetlere neden olacağı unutulmamalıdır!


MHP : TTB, Türk Doktorlarını Temsil Edemez! Sonraki Haber

MHP : TTB, Türk Doktorlarını Temsil Edemez!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı