Kıbrıs’ta Görülmesi Gereken Yerler

Kıbrıs’ta Görülmesi Gereken Yerler

Kıbrıs'ta zamanınızı en verimli şekilde kullanmak istiyorsanız görülmesi gereken yerler listesi hazırlamanızda fayda var.  Gezip görmek istediğiniz yerler  beklentilerinize bağlı olarak değişebilir. Ancak yine de sizler için küçük bir liste hazırladık. Böylelikle rotanızı buraya çevirdiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerleri siz de mercek altına alabilirsiniz.

  • Surlariçi – Lefkoşa 

Lefkoşa son bölünmüş başkent olma özelliğini taşıyor ve aynı zamanda oldukça etkileyici tarihi yerlere sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor. Özellikle gezi amacıyla seyahat planlaması yaptıysanız ve tarihi yerleri gezmekten hoşlanıyorsanız  bu başkentin sizin için biçilmiş bir kaftan olduğunu söyleyebiliriz. Daracık sokaklar arasında gezintiye çıkmak bile size kendinizi bambaşka bir diyarda hissettirecek. Özellikle bol miktarda fotoğraf çekmek ve paylaşmak isteyenler için cazip bir  gezi noktası olduğunu da belirtelim.

  • Büyükhan

Büyükhan içerisinde hediyelik eşya dükkanları kafeler gibi işletmelerin bulunduğu ve son derece mistik bir atmosfere sahip olan tarihi yerlerden biridir. Tarihi yerleri gezmekten hoşlananlar için cazip bir seçenek olması da bundan kaynaklanıyor. Yılın sadece belirli bir döneminde festival de düzenleniyor.  Eğer şanslıysanız düzenlenen bu festivale denk gelebilirsiniz ve hayatınızın en mutlu günlerini yaşayabilirsiniz.

  • Barbarlık Müzesi 

Kıbrıs'ta tatsız olayların yaşandığı dönemden kalma olan bu müzeyi mutlaka siz de görmelisiniz. Yaşananları en çarpıcı boyutu ile  görmenizi sağlayan bu müze etkileyici görüntüler içeriyor olması nedeniyle yetişkinler için uygundur.

  • Girne Kalesi 

Ticaretin merkezinde olması nedeniyle yüzyıllar boyunca sürekli olarak savaşlara sahne olmuş olan bu kale mutlaka görülmesi gerekenler listesinde yer almalı! Her ne kadar sürekli olarak güçlendirmeler ve eklemeler yapılmış olsa da  kendinizi bir anda geçmişte hissetmenizi sağlamayı başarıyor. Ancak burada küçük bir hatırlatma yapalım. Kaleyi baştan aşağı gezmek istiyorsanız bir gününüzü mutlaka ayırmalısınız. 

Elbette görülmesi gereken yerler bununla sınırlı değil.  Girne limanı gibi çok sayıda farklı yerleri de gezebilir ve Kıbrıs'ın tadını çıkarabilirsiniz. Ancak öncesinde konaklamak için beklentilerinize uygun bir yer bulmanız gerekiyor. Eğer Kıbrıs otelleri ve konaklama ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz Tatil Sepeti internet sitesine hemen tıklayabilirsiniz. Böylelikle  en uygun fiyatlı otel seçeneklerine tek bir sayfada göz atma şansınız olacak.


Türkiye, Kovid-19 pandemisinde uyguladığı online terapiyle dünyaya örnek oluyor Sonraki Haber

Türkiye, Kovid-19 pandemisinde uyguladığı online terapiyle dünyaya örnek oluyor

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı