Türk Bilim Adamı “Furkan Eroğlu” Uyarıyor!

Türk Bilim Adamı “Furkan Eroğlu” Uyarıyor!

Türk bilim adamı müzikolog Furkan Balategin Eroğlu tarafından 2010 yılında yaratılan AFAY isimli ilim eseri kendine özgü öğretileriyle dünya genelinde binlerce insana ilham oluyor.

 

Türk bilim adamı ve müzikolog Furkan Balategin Eroğlu “Halk nezdinde yaygın bir bilgi olan klasik batı müziği eserlerinin zeka geliştirdiği efsanesi malesef bilimsel tabanlı bir bilgi değildir. Klasik batı müziği bestecilerinin kompozisyonları içerisinde kullandığı bazı armonik yapılar bireyler üzerinde gerginlik ve kaygı yaratabiliyor…” açıklamalarında bulundu. 

 

Müzikolog Eroğlu’nun bu kaygı uyandırıcı armonik yapılardan arındırarak odaklanma ve zeka gelişimini destekleyici beyin egzersizlerinden oluşan müziklerden meydana gelen Extraordinary Brain isimli projesi ise Avrupa başta olmak üzere uluslararası kitleler tarafından büyük ilgi görüyor. Yine Furkan Balategin Eroğlu tarafından yaratılan AFAY ilim eserinin öğretileriyle oluşturulan uluslararası proje Türkiye’de “Sıradışı Beyin Seti” ismiyle tanınıyor.

 

AFAY ilim eserinin temelinde yatan öğretilerle oluşturulan Extraordinary Brain yani Sıradışı Beyin Seti bireysel kullanım dışında Türkiye’de çeşitli kurum ve kuruluşlarda eser sahipleri tarafından tanınan özel lisanslarla da eğitim ve rehabilitasyon seanslarında kullanılıyor. Extraordinary Brain, anne karnında başlayan hayat yolculuğunun büluğ çağa kadar süren serüveninde bireylerin faydalanması için hazırlanmış bir müzik albümü.

 

AFAY tekniği Extraordinary Brain isimli projesi dışında: özel grup ve topluluklara yönelik tekniğin aktarıldığı eğitim seminerleri ile eğitimcilerin, yöneticilerin, kişisel ve tüzel marka yöneticilerinin de faydalandığı her yaştan ve meslekten katılımcılara ilham veren kendine özgü ilmi öğretileri barındırıyor.

 

AFAY Nedir?

AFAY© odaklanma, farkındalık, yaratıcılık, işitsel becerilerin keşfedilmesi ve geliştirilmesi, zekâ gelişimi, kişisel gelişim, misyon ve vizyon kazanımı, itibar ve algı yönetimi, markalaşma ve marka yönetimi, yaratıcı ve etkili konuşma, yaratıcı ve etkili yazma, müziğin insan psikolojisine etkileri, müzik pedagojisi, müzik terapi, odaklı müzik üretimi, ileri müzik prodüksiyonu ile müziğin etki alanının genişletilmesi, sahne sanatları, müzik üreticiliği ve yayıncılığı, söz yazarlığı, bestecilik, aranjörlük ve ilgili konular üzerine kendine özel yöntem, teknik ve öğretiler içeren 2010 yılında yaratılmış uluslararası yayınlara sahip yasalar nezdinde koruma altına alınmış bir ilim eseridir. 

 

AFAY tekniği, öğretileri ve tüm eser içeriği "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" kapsamında hukuki koruma altındadır. AFAY© eseri içeriğinde yer alan öğretilerin dijital, gerçek mekan vb. platformlarda eser sahibi/sahipleri'nin yazılı izini dışında umuma açılması, eser içeriğinin şahsi kullanım alanı dışında ikinci şahıslara ya da firmalara aktarılması Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç teşkil etmektedir.

 


Ülkü-Tek den Doğu Akdeniz Açıklaması Sonraki Haber

Ülkü-Tek den Doğu Akdeniz Açıklaması

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı