Ege Tatil Yerleri: Uygun Fiyatıyla Tercih Edilen 6 Lokasyon

Ege Tatil Yerleri: Uygun Fiyatıyla Tercih Edilen 6 Lokasyon

Ege Bölgesi, turizm işletmecilerinin attığı doğru adımlar sayesinde en çok tercih edilen tatil bölgelerine ev sahipliği yapmaya başladı. Güney bölgelerindeki dev otel zincirlerinden ya da yüksek fiyatlardan kaçınmak için Ege bölgesini tercih eden tatilciler tercihlerini doğal güzellikleri ve muhteşem tatil deneyimi karşısında cazip fiyatlarıyla günbegün potansiyelini artıran Ege lokasyonlarından yana yapıyor.

Ayvalık, Kazdağları, Gökçeada, Foça ve daha fazlası muhteşem bir tatil için sizleri bekliyor. Fakat gelin lokasyon tercihi yapmadan önce bölgeleri daha yakından tanıyalım. Listemizdeki bölgeler ve bu bölgelerdeki konaklama seçenekleri için Balnet referans alınmıştır. Ege bölgesinde yer alan tesislere doğrudan rezervasyon yapılmasını sağlayarak düşük fiyatla aynı tatil deneyiminin elde edilmesini mümkün kılan Balnet, her geçen gün daha fazla bölgede faaliyet gösteriyor. 

1. Ayvalık Tatili

22 ada ve ülkemizin en büyük plajına ev sahipliği yapan Ayvalık, denizi ve doğal güzellikleri nedeniyle her geçen gün daha fazla tatilci tarafından ziyaret ediliyor. Sarımsaklı ve Cunda gibi bilindik tatil noktalarında her yıl milyonlarca kişiyi ağırlayan Ayvalık’taki Sarımsaklı Plajı Dünya Sağlık Örgütü tarafından ödül almayı başarmış, mavi bayraklı ve ülkemizin en uzun plajlarından. 

Yaş fark etmeksizin herkese aradığı tatil deneyimini sunmayı başarabilen bu lokasyondaki tatil imkanları neredeyse sınırsız. Uygun fiyatlı apart evlerde, pansiyonlarda ya da konforlu bir otelde tatil yapmak oldukça kolay. Otellerin fiyatlarının ne civarda olduğunu öğrenmek istiyorsanız ayvalık otel fiyatları bağlantısını tıklayıp; konaklamak istediğiniz tarih aralıklarını, kaç kişi için fiyat almak istediğinizi seçerek anında fiyat alın.

Sadece deniz ve kum değil, aynı zamanda kültürel bir tatil deneyimi yaşamanızı da mümkün kılan Ayvalık ziyaretinizde mutlaka Cunda’daki Rum evlerini gezin ve Taş Kahve’de çay için.

2. Kaz Dağları Tatili

Doğal güzellikleri ve tertemiz havasıyla ilgi çeken Kaz Dağları’nda şelalelere doyabilir, eşsiz Ege lezzetlerini tadabilir ve deniz keyfi yapabilirsiniz. En güzel Ege plajlarına oldukça yakın olan Kaz Dağları, doğa tatili içerisinde deniz keyfi de yapmak isteyenler için ilk tercih edilecek lokasyonlardan birisi. 

Bol oksijenli, huzur dolu bir tatil yapmak isteyenlerin ilk tercih etmesi gereken Kazdağları’nda otel fiyatları da oldukça cüzi durumda. Kazdağı otelleri bağlantısına tıklayarak ulaşacağınız Balnet otel arama motoru ile doğrudan otelden rezervasyon yapma imkanı veren otellerin belirlediğiniz tarih aralıklarında ne kadara mal olacağını anında görebilirsiniz. 

3. Gökçeada Tatili

Çanakkale’nin en bilinen adası olan Gökçeada, her yıl milyonlarca tatilciyi ağırlamaktadır. Turkuaz rengi denizi, altın sarısı plajları ve doğal güzellikleriyle eşsiz bir tatil deneyimi sunan Gökçeada içerisinde yapacağınız 1 haftalık tatil tüm yılın stres ve gerginliğini atıp gevşemenizi sağlayacaktır. 

Geniş aileler için apart otel, gençler ve bekarlar için pansiyonlar ya da konforlu bir tatil için oteller hepsi Gökçeada’da mevcut. Uygun fiyatlarla konaklama imkanı sunan Gökçeada, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlere olan yakınlığı nedeniyle de popülaritesini gittikçe arttırıyor.

4. Edremit Tatili

Edremit Körfezi’ne ismini veren Edremit, sahil şeridindeki Akçay, Güre, Altınoluk ve Zeytinli beldeleriyle tatilcilerin gözdesi durumundadır. Her yıl binlerce kişi tarafından tatil amaçlı ziyaret edilen Edremit, uygun fiyatlı konaklama tesisleri ve doğal güzellikleriyle mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir ilçedir.

Yalnızca doğal güzellikleri ve deniziyle değil eğlence mekanları ve diğer aktiviteleriyle de tatilcilerin gözdesi haline gelen Edremit, yeşili ve oksijeniyle göz dolduran Kazdağları’na da oldukça yakındır.

5. Erdek Tatili

Marmara Denizi’ne kıyısı olan Erdek, uygun fiyatı ve doğal güzellikleriyle tercih edilen Ocaklar, Turanköy, Narlı, Ormanlı, Düzler ve Tatlısu gibi beldelere sahiptir.

Otel, Pansiyon, Apart Otel, Muhafazakar Otel ve Bungalov gibi çeşitli konaklama alternatiflerine sahip olan Erdek, doğal güzellikleri ve tertemiz plajlarıyla tam bir turizm cennetidir.

6. Foça Tatili

İzmirlilerin en gözde tatil noktalarından birisi olan Foça, Ege bölgesinde ziyaret edilebilecek en tarihi ve güzel noktalardan birisidir. Eski Foça ve Yeni Foça olmak üzere iki bölgeye ayrılan Foça, oldukça küçük ve huzur dolu bir tatil beldesidir. Eski Foça adından da anlaşılabileceği gibi tarihi Rum evlerinden ve nostaljik mekanlardan oluşurken Yeni Foça daha geniş sahillere ve turizm odaklı işletmelere sahiptir. Birbirine oldukça yakın olan bu iki lokasyonu da bölgeye yapacağınız ziyarette mutlaka ziyaret etmeniz gerekiyor.


Adıyaman'da nesli tükenme tehlikesi altında olan Fırat kaplumbağası görüldü Sonraki Haber

Adıyaman'da nesli tükenme tehlikesi altında olan Fırat kaplumbağası görüldü

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı