BENGÜ TÜRK TV

BENGÜTÜRK Haber - Haberler, Son dakika ve Manşetler - MHP HABERLER

TEKNOLOJİ
3 Haz 2020
47
32 ° Güneşli

Su Arıtma Cihazı Filtresi Nerede Satılır?

Su Arıtma Cihazı Filtresi Nerede Satılır?

Su arıtma cihazında olması gereken bazı filtreler vardır. Bu filtreler suyun başta doğal minerallerle desteklenmesi için, daha sonra renginin şeffaf temiz olabilmesi için bunun yanında sudaki mikropların ve kum gibi malzemelerin sudan temizlenmesi için kullanılmaktadır.

Bu filtrelerde suyun arıtma işlemi gerçekleştirilirken bazı aşamalardan geçer ve suyun her aşaması için farklı bir filtrenin bulunması gerekir. Su arıtma cihazı filtresi için mutlaka olması gereken filtreler şunlardır.

5 Micron Tortu Filtresi

Suyun arıtılması işleminde ilk aşama bu filtrede başlar. Bu filtrenin suyun arıtılmasında olan görevi, birinci Ters Ozmoz olarak suda bulunan bütün kum, çamur gibi suyun kirliliğini arttıran malzemelerin sudan ayrıştırılmasını sağlar.

Bu filtrenin yokluğu günlük olarak en fazla kullanılan 300 litre suyun kirli, kumlu ve çakıldığı anlamına gelir. O yüzden su arıtma cihazınızın ilk aşamasında bu filtre bulunmalıdır. Eğer böyle bir 5 Micron Tortu filtresine ihtiyacınız varsa Meridyen Su Arıtma firması web adresinden temin edebilirsiniz.

Granül Aktif Karbon Filtresi

Suyunuzun birinci aşamada ki micron filtresini geçtikten sonra ki geldiği filtre yani su arıtma işleminde ki 2. filtre ise karbon filtresidir. Bu filtrenin görevi ise Ters Ozmoz işleminin daha iyi duruma götürülmesi için 2. aşamasını oluşturur. Yani 1. Aşamadan 2. aşamaya gelen kumun, çakılın temizlenmesini sağlayarak suyun rengini ve tadının güzel olmasını sağlayan filtredir.

Bu filtrenin su arıtma cihazında bulunmaması durumunda sizin kirli ve kokan bir suyu içtiğiniz anlamına gelir. Yani buda demek oluyor ki aylık olarak 6 tona yakın suyu hem kirli hem de kötü kokulu ve kötü tatta olarak tükettiğiniz anlamına geliyor. Bu filtreniz su arıtma cihazının da yok ise ve temin etmek istiyorsanız su arıtma cihazı fiyatları hakkında Meridyen Su Arıtma firması web adresinden yardım alabilirsiniz.

CTO Karbon Blok Filtresi

3. aşamada CTO Karbon blok filtresi Ters Ozmoz işlemini devam ettiren bir filtredir. Bu filtrede suyunuzdan kimyasal ve kimyasal benzeri maddelerinin ayrıştırılma işleminin yapıldığı filtredir. Bu filtrenizin sık sık kontrol edilmesi gerekir ve filtrenin eskimiş ya da yıpranmış olması durumunda görevini yerine getiremiyor olduğu tespit edilirse bu durumda yerine en iyi CTO Karbon blok filtresini almanız gerekir. Çünkü bu filtrenin yokluğu sizin kimyasal içeren su içiyor olmanızı gösterir.

Ters Ozmoz Membran Filtresi

4. aşamada bu filtrede artık Ters Ozmoz işleminin bitirilmesi olayı gerçekleşir. O yüzden oldukça önemli bir filtredir. Bu filtrenin su arıtma cihazınız da bulunmuyor olması durumu 3. aşamadaki kirli olan suyun direk 5. aşamaya ve son aşamaya kadar da tam anlamıyla temizlenemeyeceği anlamına gelir. Çünkü Ters Ozmoz işleminin son aşaması bu filtrede gerçekleşir. Bu filtrenin sonun suyunuz mikroplardan, metallerden ve kumlardan arındırılmış bir şekilde 5. Filtreye geçecektir.

Omnipure Gümüş İyonlu Post Karbon Filtresi

Bu filtre su arıtma işleminin 5. aşamasını oluşturmaktadır. Bu filtre 4. aşamadan gelen temiz suyun artık saflığını ve içim uyumunu ayarlayan bir filtredir. Bir nevi sizin içtiğiniz suyun tadını ve sertliğini ayarlamaktadır. Bu filtrede su arıtma cihazının için oldukça önemli bir filtredir.

Su içiminde ki lezzeti ayarlayan bu filtre bakterinin üremesini engelleyen bir görevi yerine getirir. Filtrenizin su arıtma cihazı içinde eskimiş olması ya da olmaması durumunda içtiğiniz suyun tadı yerinde olmayacaktır ve içtiğiniz su sizin midenize de zarar verecektir.

Mineral Filtresi

Mineral Filtresi suyunuzun mineral oranını sizi rahatsız etmeyecek şekilde ayarlamaktadır. Vücudunuza zarar verecek olan fazla mineralleri sudan çıkararak ya da belli bir oranda suya ekleyerek içtiğiniz suda mineral deponuzu sağlamaktadır. Bu filtre su arıtma cihazının 6. aşamasını oluşturur.

Filtreleri Nereden Satın Alabilirim?

Su arıtma cihazında 6. aşamadan sonra 7. aşamada alkalin, 8. aşamada detox, 9. aşamada suyunuzun son filtresi ve suyun artık içime hazırlanmış olduğu filtre bulunur. Bu filtrelerin mutlaka su arıtma cihazınız da hepsinin bulunması gerekir. Çünkü öbür türlü suyunuz temiz olmaz.

Bu konuda gerekli su arıtma cihazı markaları ve filtreleri hem incelemek hem bilgi almak hem de uygun fiyata bulabilmek için https://meridyensuaritma.com mutlaka bu adresi ziyaret etmelisiniz. Çünkü bu adresten filtrelerinizi satın alabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Gönder

Yorum yazabilmek için üye olmalı yada üye girişi yapmalısınız
Kayıt Ol Giriş Yap
Covid-19 Raporu
TÜRKİYE 30/07/2021
Günlük Test
261.198
Günlük Vaka
22.161
Günlük Vefat
60
G. İyileşen
5.463
İstanbul Namaz Vakitleri
İmsak
04:04
Güneş
05:50
Öğle
13:16
İkindi
17:11
Akşam
20:31
Yatsı
22:10
Puan Durumu
Takımlar O G B M Av P
1. Beşiktaş 40 26 6 8 45 84
2. Galatasaray 40 26 6 8 44 84
3. Fenerbahçe 40 25 7 8 31 82
4. Trabzonspor 40 19 14 7 13 71
5. Sivasspor 40 16 17 7 11 65
6. Hatayspor 40 17 10 13 9 61
7. Alanyaspor 40 17 9 14 13 60
8. Karagümrük 40 16 12 12 12 60
9. Gaziantep Fk 40 15 13 12 8 58
10. Göztepe 40 13 12 15 0 51
E bültene abone olmak ister misiniz?