İmplant Nedir? Ortalama İmplant Fiyatları Ne Kadar? İmplant Takılması Ne Kadar Sürer?

İmplant Nedir? Ortalama İmplant Fiyatları Ne Kadar? İmplant Takılması Ne Kadar Sürer?

İmplant Nedir? Ortalama İmplant Fiyatları Ne Kadar? İmplant Takılması Ne Kadar Sürer?

İmplant, diş tedavilerinde sıklıkla kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Bu tedavi her insan için uygulanıyor olmamakla birlikte, uygulanması için belirli koşulların yerine getirilmesi gerekir. İmplantın ne olduğu, hangi durumdaki kişiler için yapılacağı, ortalama olarak fiyatlarının nasıl olduğu ve ne kadar sürede yapıldığı gibi konuların bilinmesi gerekir.

İmplant Nedir?

İmplant, çeşitli sorunlar sonucunda dişlerin kaybedilmesine bağlı olarak yapay diş köklerinin yerleştirilmesidir. Yerleştirilecek olan yapay diş kökleri vidalar yardımıyla alt ve üst çene içerisine sabitlenir. Daha sonra vida üzerine takma dişler yerleştirilerek implant tedavisi tamamlanmış olur.

İmplant Hangi Durumdaki Kişilere Uygulanır?

İmplant tedavi yönteminin uygulanması için, tedaviyi almak isteyen bireylerin sağlaması gereken bazı koşullar vardır. Bu koşulların önem durumuna ve ne kadarının eksik olduğuna bakılarak tedavinin yapılıp yapılmamasına karar verilir.

İmplant yapılması için gerekli olan durumlar:

  •  Kişilerin diş yapısının tedaviye uygun olması gerekir. Bu sebeple dişlerde oluşacak geri dönüşü olmayan sararmalar, dişlerin sağlıksız olmasına bağlı olarak oluşan incelme gibi durumlarda tedavi yapılabilir.

  • Dişlerde oluşan bazı şekil bozukluklarında bu tedavi yöntemi uygulanabilir.

  • İmplant tedavisi almak isteyen bireylerin belirli yaş gruplarından büyük olması ve diş alanında önemli dönemleri atlatması gerekir. Bu duruma bağlı olarak süt dişleri dökülmemiş çocuklara ve yirmi yaş dişleri çıkmamış olan bireylere implant tedavisi önerilmez.

  • Kalıcı diş kayıplarının oluşması durumunda ağız boşluklarına implant tedavisi yapılır.

Başlıca bu durumlardaki kişilere uygulanır.

Ayrıca implant tedavilerinde diş hekimi önerileri mutlaka dinlenmelidir. Tedavinin yapıldığı yaş grubu, kişilerin içerisinde bulunduğu önemli durumlar gibi faktörler diş hekimleri tarafından tespit edilir. Bu sayede tedavi sonucunda ortaya çıkacak olan sonuçlar hakkında ön bilgi alınarak karar verilebilir.

İmplant Fiyatları Nedir?

İmpant tedavilerinde fiyat aralığı oldukça değişkendir. Bu durumun değişken olmasını sağlayan sebepler, farklı alanlarda değişim gösterir. Kişilerin kaç diş için tedavi uygulatmak istediği, takma dişer için ve vida olarak kullanılacak kısımların kalite seçimi, diş hekimi tarafından sağlanan hizmet kalitesine bağlı olarak fiyatlar değişir.

 Kalite olarak kişiyi uzun süreler idare edecek ve rahatsız etmeyecek düzeyde olan, özel bir diş hekimine gidilerek yapılacak olan tek diş implant için ortalama fiyat 600 Türk lirası olarak ifade edilebilir. Diş sayısında olan artışlar, tek bir diş başına düşen fiyatın azalmasına neden olur. Benzer şekilde; sağlanan hizmet olanaklarının yüksek olduğu bir diş hekimine gidilerek yapılacak olan tedavilerde fiyat artışları yaşanabilir. Ankara implant fiyatları için linkli kelimeye tıklayabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürede Yapılır?

İmplant tedavisinin ne kadar sürede tamamlanacağına dair net bir süre verilemez. Tedavi süresi farklı etkenlere bağlı olarak değişim gösterir.

Bu etkenler:

  • Çekilecek olan diş sayısı süreyi değiştirir. Diş çekimi fazla ise süre uzar, çekilecek diş sayısı az ise süre daha kısadır.

  • Diş eti durumu tedavi süresini doğrudan etkiler. Diş eti hassas ise ve yapısının iyileştirilmesi gerekirse süre uzar, tedavi için uygunsa süre kısalır.

  • Kişinin yaş durumu tedavi süresini belirler. Orta yaşın üzerinde (Yaklaşık olarak 45 yaşını geçmiş olan bireylerde) tedavi süreci bir anda atlatılamaz ve birkaç seansa bölünmesi gerekir. Bu durum süreci uzatır.

  • İmplant yapılacak alanların vidaya uyum sağlama süresi de tedavi sürecini etkiler.

Başlıca etkenler bu şekilde ifade edilebilir.

Bu durumlara ek olarak; orta yaş sınırında olan ve diş eti tedavisi gerekmeyen bireyler için tedavi süresi bir haftadır.


Bakan Varank: Yerli yoğun bakım solunum cihazları Somali'ye de 'nefes' oldu' Sonraki Haber

Bakan Varank: Yerli yoğun bakım solunum cihazları Somali'ye de 'nefes' oldu'

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı