Influencer Marketing

Influencer Marketing

Influencer Marketing

Influencer marketing, özel bir sosyal takipçiye sahip olan ve nişleri içinde uzman olarak görülen bireylerden gelen kişilerden yararlanılarak oluşturulan bir tür sosyal medya pazarlamasıdır. Influencer marketing eski ve yeni pazarlama araçlarının bir melezidir. Influencer marketing yönteminde temel farklılaştırıcı, kampanyanın sonuçlarının markalar ve influencerlar arasındaki işbirlikleri olmasıdır. On yıl önce, influencer marketing alanı sadece ünlüler ve birkaç blogcu ile sınırlıydı. Şimdi, ise influencerların yükseldiği ve piyasayı doyurduğu açıkça görülüyor.

Tüm endüstriler için influencer marketing önemlidir ancak oyun endüstrisi son yıllarda yükselişe geçer en önemli endüstrilerden haline gelmiştir. Milyar dolarları aşan sektörde ortaya çıkan yüksek gelirler, oyun sektörüne çok sayıda oyuncuyu çekti ve bu da rekabeti artırdı. 

Oyun stüdyoları artık üretime geçmeden önce pazarlama stratejisini oluşturmaya duyarlı hale geldi. Çünkü hedef kitle, girilecek piyasa veya değerlendirme için gerekli herhangi bir detay ve yöntem oyunun tüm üretim aşamasını ve stilini etkiler. Bu, belirlenen stratejinin, oyunun kullandığı dilden, sahip olduğu karakterlere, hatta hikayeye ve yerlere kadar her konuda yol gösterecek bir yol haritası haline geldiği anlamına gelir.

Bu nedenle geliştiriciler, indirme işlemlerini artırmak ve Yatırım Gelir (YG)'lerini artırmak için game influencer marketing hizmetinden yararlanmaya başladılar. Bu, daha iyi oyun pazarlama teknikleri gerektirir ve hiçbiri oyuncuları ve influencerları kullanmaktan daha etkili değildir. 

Özellikle Twtich ve YouTube gibi video paylaşım kanallarındaki belirli kitlelere hitap eden oyuncular, influencer pazarlamanın kilometre taşıdır. Bu noktada, tanıtılan ürünler ve markalar da oyun dünyasının ihtiyaçlarına yöneliktir. Böylece, oyuncuların takipçiler üzerindeki etkileri en anlamlı kanaldan yapılan tanıtım etkinlikleri için kullanılmaktadır. Birçok reklam faaliyetinden çok daha etkili olan bu yöntem, markaların da piyasadaki etkinliğini artırıyor. 

Her pazarlama yönteminde influencer bulma çok önemli olduğu gibi game influencer marketing yönteminde de hayati önem taşımaktadır. Çünkü influencer game marketing de influencerın makro veya mikro olması çokta belirleyici değildir. Önemli olan markanıza veya ürününüze ne kadar uygun olduğudur. Bu yüzden doğru ve uzun vadeli bir işbirliği ve game influencer marketing için danışmanlıklardan faydalanmak çok iyi bir seçenek olabilir.

 

Detaylı bilgi için; https://www.tipeffect.com/tr/portfolio_page/gamesultan-bloodrapper-game-influencer-marketing/

 


Polisten koronavirüsle mücadeleye büyük katkı Sonraki Haber

Polisten koronavirüsle mücadeleye büyük katkı

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı