Elazığ'da jandarma depremde zarar gören okulları onardı

Elazığ'da jandarma depremde zarar gören okulları onardı

Elazığ'da İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, depremde zarar gören bir ilkokul ve ana sınıfını onardı, depremzede çocukları ilk ders gününde yalnız bırakmadı.

Elazığ'da merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşları yalnız bırakmayan İl Jandarma Komutanlığı, çocukların eğitiminin aksamaması için yoğun çaba sarf etti.

Jandarma, depremde zarar gören okulları onardı

Depremin yaşandığı günden itibaren depremzedelere her türlü desteği sunan jandarma ekipleri, eğitim yuvalarını onarmak için de çalışma başlattı.

Bu kapsamda Jandarma personeli, depremin ardından eğitime ara verilen Karakoçan ilçesine bağlı Kalecik Köyü İlkokulu ve ana sınıfında bakım ve onarım çalışması yaptı.

 

Fotoğraf: AA

[Fotoğraf: AA]

 

 

Jandarma, okulun derslik ve tuvaletlerini boyadı, soba yerine klima taktı, perdeleri yeniledi, zemini parkeyle döşedi, ana sınıfına halı serdi, Atatürk büstü ve Türk bayrağını yeniledi, okula kütüphane kurdu.

 

Fotoğraf: AA

[Fotoğraf: AA]

 

 

Depremzede çocuklara psikolojik destek

Bugün ders başı yapılan okulları ziyaret eden jandarma ekipleri, yalnız bırakmadığı depremzede çocuklar için okullarda çeşitli etkinlikler düzenledi.

 

Fotoğraf: AA

[Fotoğraf: AA]

 

 

Yeni okullarını gören öğrenci ve öğretmenler büyük mutluluk yaşarken, okullarını yenileyen Jandarma personeline teşekkür etti.


AFAD gönüllüsü olmak için yoğun başvuru Sonraki Haber

AFAD gönüllüsü olmak için yoğun başvuru

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı