Buzdolabında Buharlaşma ve Nem Oluşması Sorunu

Buzdolabında Buharlaşma ve Nem Oluşması Sorunu

Buzdolaplarında belirli bir soğukluk seviyesinde tutulacak şekilde muhafaza edilen her bir ürünün kendisine ait başlangıç sıcaklıkları bulunmaktadır. Bu durumda temel fonksiyonunu yerine getiren buzdolabının, bu ürünlerin temel sıcaklıkları ile etkileşime girmesi buzdolabında çeşitli reaksiyonların görülmesine neden olmaktadır. Temel fizik kurallarını içeren bu reaksiyonların önemli bir kısmı olağandır. Yani buzdolabına yeni bir ürün ya da ürünler koyulması veya buzdolabı derece ayarının değiştirilmesi durumunda buharlaşma ve nem oluşumlarının meydana gelebilmesi olağan bir süreç olabilir. Ancak bu durum teknik bir arızadan kaynaklı olarak da meydana gelebilmektedir. Böyle bir durumda ise Arçelik Servisi profesyonel servis hizmetlerine başvuruda bulunulması ise çok önemlidir.

Buzdolabının buharlaşma ve nemlenme gibi durumlar ile karşı karşıya kalması noktasında birden fazla etken söz konusu olabilmektedir. Buna göre buzdolabının çalıştığı mekandaki ortam sıcaklığı bile bu nem ve buharlaşma oluşumunun gerçekleşmesinde etkili olabilmektedir. Bununla birlikte çevresel koşullara ek olarak buzdolabının çalıştırıldığı mevsim koşulları da bu tepkimenin görülmesinde doğrudan etkilerde bulunabilmektedir. Kullanıcıların satın almış oldukları özellikle sebzeleri yıkadıktan sonra tamamen kurumadan nemli durumda buzdolabına yerleştirmesi de buzdolabında nem ve buhar oluşumuna neden olabiliyor. Bu gibi durumlarda çözüm olması amacı ile https://www.arcelikservisi.tv/  uzmanları, tüketicilerin sebzelerini kağıt poşet, buzdolabı poşeti ya da delikli poşet içerisinde muhafaza edecek şekilde buzdolabına yerleştirilmesini tavsiye ediyor.

Buzdolabında aşırı nem ve buharlaşma tepkimesinin ortaya çıkması içerisindeki ürünlerin zarar görmesine ve buzdolabının tam performanslı olarak kullanımının gerçekleştirilememesin neden olabilmektedir. Bu yüzden de Göztepe Arçelik Servisi uzman teknikerleri, çok uzun süreli olarak ya da çok sık şekilde buzdolabında buharlaşma ve nemlenme gören kullanıcıların, kısa süre içerisinde profesyonel destek almaya özen göstermeleri gerektiği konusunda uyarıyor. Sadece ürünlerle sınırlı kalmayan bir etki alanına sahip olan buzdolabındaki buharlaşma ve nem sorunları, zaman içerisinde buzdolabı teknik aksamı üzerinde de aşınma, tıkanma ve oksitlenme gibi sorunlara açmaktadır. Bu konuda da özellikle buzdolabı iç lambası ve termostat parçaları ilk sırada etkilenecek parçalar konumunda bulunuyor. Bu nedenle uzman kişiler tarafından kontrolleri yapılarak, engellenmesi çok önemlidir.


69. NBA All-Star maçını LeBron James'in takımı kazandı Sonraki Haber

69. NBA All-Star maçını LeBron James'in takımı kazandı

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı