Avrupa tatil turu için gidebileceğiniz ülkeler

Avrupa tatil turu için gidebileceğiniz ülkeler

Avrupa tatil turu için gidebileceğiniz ülkeler

Yurtdışında tatil yapmak, özellikle Avrupa tatil turu seçeneklerini değerlendirmek istiyorsanız, sizin için çok iyi fırsatların sunulduğu sayfamızı dikkatle inceleyin. 

Sektörün en eski temsilcilerinden olan MNG Turizm; sizin için Avrupa Turu seçeneklerini sunuyor. 

Dilerseniz önce Almanya turumuza göz atalım: 

Sabah kahvaltısının ardından Olimpiyat Müzesi bahçesi müzesi, Ouchy Liman Bölgesi (Le Port d’Ouchy), gezdikten sonra, Palmiye ağaçlarıyla ve rengarenk çiçeklerle döşeli sahilinde, Charlie Chaplin anıtının yanı sıra gölün içerisinde bulunan bronz çatal ve denizatı heykelleri ile çok beğeneceğiniz Vevey de yiz, kısa bir yolculukla boğazlar anlaşmasıyla belleğimize yer eden Montrö gezimizi yapıyoruz.

Luzern – Zurıch – Rhein Şelalesi (Schaffhausen) – Freiburg - Alsace

Ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye ise Luzern onun içindeki incidir” dediği Luzern’e geçiyoruz. Kuğuların yüzdüğü gölde 1333 yılında tahtadan yapılmış sardunyalarla süslü, üzerinde 100’e yakın yağlı boya resmin sergilendiği Chapel Köprüsü, Fransız Devrimi sırasında hayatlarını kaybeden İsviçreli paralı askerler anısına tasarlanmış mızrak yarası almış aslan figürlü heykel, son olarak Reuss Nehri kenarında yapılacak yürüyüş sonrası doğa ve sakinliğin cenneti Zürih’e hareket ediyoruz. 

Colmar – Equeısheım – Rıquewıhr – Strasbourg

- Fransa’nın saklı cenneti Alsace bölgesinin turistik başkenti Colmar turumuza başlıyoruz. Rengarenk binaları, aslında Venedik’te olduğundan çok daha dar ve kısa kanallarıyla kelimenin tam anlamıyla bir peri masalını andıran Colmar’ın en ünlü bölgesi “Küçük Venedik” (Petite Venice). 

Strasbourg – Heıdelberg – Rothenburg 

Sabah kahvaltısının ardından Heidelberg’e hareket. Neckar Nehri kenarında, Orta Çağ’dan kalma Almanya’nın tartışmasız en güzel ve romantik şehirlerinden Heidelberg turumuza başlıyoruz. 

Rothenburg – Munıh – Salzburg

Sabah kahvaltısının ardından Bavyera eyaletinin başkenti Münih’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Enchingen’de kısa bir moladan sonra öğlen saatlerinde varacağımız Münih şehir turumuzda müzeler, kafeler, dükkanlar, tarihi yapılar ve kiliselerle Münih’in en hareketli merkezi Marienplatz, zarif kubbeleri etkileyici Çan Kulesi’yle eski belediye binası Altes Rathaus, cephesinde krallar, prensler, dükler ve halk kahramanlarının heykellerinin olduğu Salzburg’a hareket ediyoruz.  

Salzburg – Hallstadt – Bled Gölü - Ljubljana 

Sabah kahvaltısının ardından dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak ifade edilen Hallstatt’a hareket ediyoruz. Göl kıyısına kurulmuş ve etrafı dağlarla çevrilmiş olan büyüleyici Hallstatt gölü kenarında kuğuları ve muhteşem manzarayı izleyerek yapılacak yürüyüş sonrasında sizi doğa ile başbaşa bırakıyoruz. 

Ljubljana – Postajna Mağarası – İstanbul

Sabah kahvaltının ardından Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden Ljubljana şehir turuna başlıyoruz. İçinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana da bir köprüler şehri. Kısa turumuzun ardından Türk Havayolları’nın TK 1064 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.05’te İstanbul’a hareket. 23.20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Seçenekleri incelemek için tıklayın

Gelin şimdi de Fransa turlarımıza göz atalım: 

İstanbul - Bilbao – Vitoria Gastiez

Türk Havayolları ile saat 08.30’da Bilbao’ya hareket. Yerel saat ile 11.35’de Bilbao Havalimanı’na varışımızın ardından pasaport,bagaj işlemleri sonucu tur otobüsümüzle Bask Bölgesi’nin başkenti Bilbao’ya hereket ediyoruz. Bilbao’da gezimizin ilk durağı açılışıyla şehrin turizm faaliyetlerini canlandıran Guggenheim Müzesi…  

Vitoria Gasteiz- San Sebestian- Biarritz - Bordeaux

Sabah kahvaltısından sonra Bask dili ile Donastia olarak anılan, deniz,doğa, gastronomi, sanat ve tarihin iç içe geçtiği İspanya’nın incisi San Sebastian şehrindeyiz. 

Bordeaux – Albi – Toulouse 

Fransa’nın şirin liman kenti Bordeaux şehir turumuzda Borsa meydanı tiyatro binası, katedral, turistlerin akın ettiği Altın Üçgen (Triangle d'Or) bölgesi, tarihi Saint-Pierre Mahallesi', canlı La Victoire Caddesi ve mağazalarla dolu Sainte Catherine Caddesi, görüldükten sonra UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan Tarn Nehri kenarındaki Orta Çağ şehri Albi’ ye hareket ediyoruz. 

Toulouse – Carcassone – Narbonne – Monpeiller 

Sabah kahvaltı sonrası Orta Çağ şehrini andıran çok ama çok şirin bir kasaba Carcassonne’a hareket ediyoruz. Büyüleyici bir atmosfere sahip Carcassonne de gezeceğimiz yerler surların içinde yer alan labirent şeklinde Arnavut kaldırımlı yolları ile La Cite Carcassonne ( ana kale girişi hariç ), muhteşem atmosferiyle St. Nazaire Bazilikası, şehir merkezi La ville Besse , Gambette meydanı, eski köprü Le pont Vieux, Carcassonne’nin en iyi dinlenme ve alışveriş mekanı Bastide St. Geziyoruz. 

Avignon- Marsilya Cannes – Nice

Sabah kahvaltı sonrası Avignon turumuza başlıyoruz. Rhône Nehri’nin kıyısında 70 sene Papalığın bizzat merkezi olmuş Avignon'da ülkenin en çok ziyaret edilen 10 yapısı arasındaki Papalık Sarayı, Rhone Nehri üzerinde bulunan Saint Benezet Kemeri (her ikisi de dışardan ziyaret) görüldükten sonra Fransa’nın Paris’den sonra en büyük 2.şehri Marsilya ya hareket ediyoruz.

Nice - Monaco Eze - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası Palmiye ağaçlarıyla kaplı yolları, altın kuma bulanan sahilleri, şehre ruh katan festivalleriyle Fransız Riviearasının en güzel turistik şehri Nice şehir turumuza başlıyoruz. Monaco gördükten sonra dar ve tarihi ara sokaklarından keyifli bir yürüyüş yapıldığında muhteşem manzaralar sunan Eze’yi gezerek turumuzu tamamlıyor ardından Nice havalimanına hareket ediyoruz Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1816 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.20’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Tüm seçeneklere ulaşmak için tıklayın.


Türkiye'nin en büyük milli parkı beyaza büründü Sonraki Haber

Türkiye'nin en büyük milli parkı beyaza büründü

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı