WhatsApp'ı artık kullanamayacaksınız! Son 3 gün

WhatsApp'ı artık kullanamayacaksınız! Son 3 gün

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android ve iOS‘un eski sürümleri için desteğini sonlandırmaya devam ediyor. Aralık ayının sonunda Windows Phone işletim sistemli telefonlar için WhatsApp desteği sona ermişti.

Microsoft, Android veya iOS yüklü bir telefona geçiş yapılmasını tavsiye ediyor. AndroidCentral tarafından elde edilen bilgiye göre, WhatsApp için bir sonraki destek sonlandırma tarihi ise 2020 Şubat yani 3 gün sonrası olarak belirlendi.

WhatsApp desteği sona erecek telefonlar!

WhatsApp’ın internet sitesinde Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich veya daha üst sürümlerini çalıştıran cihazlar için destek sağlandığı belirtiliyor. 1 Şubat 2020’den itibaren Android 2.3.7 ve daha eski sürümleri çalıştıran bir cihaza sahip olanlar yeni bir hesap oluşturamayacak veya mevcut bir hesabı doğrulayamayacak.

 

Tabi, bu kısıtlama Android ile sınırlı değil. Aynı tarihten itibaren uygulama sadece iOS 9 ve daha yeni sürümlerin yüklü olduğu iPhone modellerinde kullanılabilecek. Desteğin sona ereceği bir Android telefona sahipseniz, mesajlarınızı Google Drive’a yedekleyerek veri kaybının önüne geçebilirsiniz.

Google Drive kullanmak istemeyenler görüşmelerini Sohbeti Dışa Aktar özelliğini kullanarak yedekleyebilir. Bunun için bir kişiyle veya grupla sohbetinizi açmanız ve seçenekler bölümünden Sohbeti Dışa Aktar’a basmanız yeterli olacak.

Dışa aktardığınız sohbet txt dosyası olarak sunulacak. Sohbeti dışa aktarırken medya dosyalarını ek olarak dahil etmeyi de seçebilirsiniz.


DASK Elazığ ve Malatya'da hasar tespit çalışmasına başlayacak Sonraki Haber

DASK Elazığ ve Malatya'da hasar tespit çalışmasına başlayacak

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı