Yerli otomobilden yeni fotoğraf

Yerli otomobilden yeni fotoğraf

60 yıllık hayal gerçek oluyor. Türkiye'nin otomobili ilk kez yarın sahneye çıkacak.

Türkiye'nin merakla beklediği Türkiye'nin Otomobili için geri sayım devam ediyor. Bu kapsamda TOGG, her gün saat 14.30'da otomobile ait yeni bir detayı paylaşıyor.

Önce farları, sonra aynaları, daha sonra da lale figürlü panjurları belli olmuştu.

Türkiye'nin yerli otomobilinin tanıtılmasına artık saatler kaldı.

Heyecanla beklenen yerli otomobilin ilk modeli SUV tipi ve yüzde yüz elektrikli olacak.

Yarın tanıtılacak aracın 2022 yılında piyasada olması hedefleniyor. 2030 yılına kadar toplam 5 model ve her model için 3 farklı kasa tasarımının gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun resmi Twitter sayfasından araca dair yeni detaylar veren iki fotoğraf daha tanıtıma saatler kala paylaşıldı. TOGG'un #DoğuştanElektrikli etiketiyle paylaştığı animasyon görüntüde yerli otomobilin yürüyen aksanı ve batarya bölümü canlandırıldı.

Yerli otomobilin içinden ilk fotoğraf

TOGG, animasyon görüntünün ardından "Türkiye'nin Otomobili dünyaya açılacak, gönülleri fethedecek" ifadeleri ve #YeniliğeYolculuk etiketiyle yerli otomobilin içinden ilk fotoğrafı paylaştı. Paylaşımda ayrıca, "Sizi dinledik, 14.53'te geldik. Saat 19.23'te yine buluşalım." notu düşüldü.

Bu kapsamda TOGG dün, Türkiye'nin Otomobiline ait bir detayı daha Twitter'dan paylaştı. TOGG'un #YeniliğeYolculuk etiketiyle paylaştığı fotoğrafta, lale figürlerinin yer aldığı ön panjur yer aldı.

Bakan Varank'tan 'lale' paylaşımı

Yerli otomobille ilgili 'lale' detayının belli olmasının ardından, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da Twitter hesabından lale emojisi paylaştı.

Yerli otomobil göz kırptı

TOGG, önceki gün yerli otomobilin farlarının göründüğü fotoğrafı paylaşmıştı. Paylaşımda, "Her gün 14.30’da yeni bir detayı keşfetmek için bizi takip etmeye devam edin." ifadelerine yer verilmişti.

Yerli otomobilin ilk talibi İstanbullu taksiciler

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyüp Aksu, yaptığı yazılı açıklamada çalışmaları bir süredir devam eden ve 27 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtılacak yerli otomobil projesine, İstanbul taksileri olarak destek vermeye hazır olduklarını belirtti. Aksu, 17 bin araca şimdiden talip olduklarını açıkladı.

Yerli otomobilin silüeti tanıtım davetiyesinde

Türkiye'nin yerli otomobilinin silüeti "TOOG Yeniliğe Yolculuk" davetiyesini süsledi.

İlk fotoğrafı Bakan Varank paylaşmıştı

Yerli otomobile ilişkin ilk fotoğrafı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank paylaşmıştı.

 


Yeni asgari ücret belli oldu Sonraki Haber

Yeni asgari ücret belli oldu

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı