Mehmet Taytak'tan Hamza Yerlikaya'ya ziyaret

Mehmet Taytak'tan Hamza Yerlikaya'ya ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak TBMM Meclis Genel Kurulu’nda Dile Getirdiği Afyonkarahisar’da Kamp Merkezi Kurulması Talebi için Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’ya ziyarette bulundu.

Milletvekili Mehmet TAYTAK daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Afyonkarahisar’ın futbol takımları için kamp merkezi noktası olması projesi alan tahsisi için Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ile yaptığı görüşmede;

Taytak; “Afyonkarahisar İlimiz son yıllarda gittikçe boyut değiştiren, evrenselleşen, ekonomisi uçsuz bucaksız bir hal alan ve dünyanın sporu-oyunu olan futbolun da cazibe noktalarından biri olmak için en büyük adaydır.

Afyonkarahisar İlimiz’in, futbol takımlarının sezon içindeki başarılarının temelini oluşturan sezon öncesi kamplarının yapılması için uygun coğrafyaya, iklime, alana ve altyapıya sahip olduğu futbol otoriteleri tarafından belirtilmiştir.

Bu proje, Afyonkarahisar’ımızın tanıtımı ve yöre insanımızın belirli alanlarda yerleştirilip, istihdama katkı sağlanması, Afjet Afyonspor’a kaynak kazandırılması, hazırlık maçları için stadyum ve butik stadyum inşa edilmesi, dünya standartlarında futbol sahaları, antreman alanları yapılması ki bu dünya devi futbol takımlarının İngiltere, ispanya liglerindeki takımların afyonumuzu tercih etmesi için çok önemlidir. Uluslararası sportif- kültürel etkinlikler, afyon kupası vb. gibi organizasyonların düzenlenmesi, gerekli reklam – pazarlama - sponsorluk anlaşmalarının yapılması gibi çok önemli katkıları olacak, çok kıymetli bir projedir.” dedi.

Irak'ın kuzeyinde eylem hazırlığındaki teröristlere operasyon Sonraki Haber

Irak'ın kuzeyinde eylem hazırlığındaki teröristlere operasyon

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı