Çocuk istismarı suçuna Adnan Oktar'dan şaşırtan ifade...

Çocuk istismarı suçuna Adnan Oktar'dan şaşırtan ifade...

11 Temmuz 2018 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın verdiği talimat doğrultusunda; Suç Örgütü Lideri Adnan Oktar ve örgütün diğer üyeleri, İstanbul Emniyet Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul merkezli beş ayrı ilde gerçekleştirilen operasyon sonrasında yakalanarak göz altına alındı. Bu gelişmesinin akabinde, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca başlatılan soruşma kapsamında yakalanarak gözaltına alınan Adnan Oktar ile birlikte örgütün diğer üyelerinden 157 kişi de tutuklanarak ceza evine gönderildiği bilgisine ulaşıldı. 

Aynı zamanda açılan soruşturmayla birlikte diğer şüpheli şahısların mahkemedeki sorgusu devam ederken, 13 şüpheli şahsın da adli kontrol koşuyla serbest bırakılmasına yönelik karar alındı. Öte yandan yapılan soruşturmanın ardından Çocuk İstismarı ve birçok farklı suçtan ötürü  tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edilen Adnan Oktar şaşırtan ifadeler kullandı. Çocuk İstismarı suçundan yargılanması sonrasında ilk kez açıklamada bulunan Adnan Oktar, hakkında çıkan suçlamaları kesin bir dille reddederek iftiradan ibaret olduğu ve suçsuz olduğu şeklinde ifadelere yer verdi. İşte, o açıklamalar...

ÇOCUK İSTİSMARI SUÇUNDAN YARGILANAN ADNAN OKTAR'DAN ŞAŞIRTAN İFADE...

Çocuk istismarı başta olmak üzere, aralarında pek çok ağır suçtan yargılanan Suç Örgütü Lideri Adnan Oktar operasyon sonrası suçsuz olduğuna dair açıklamalar gerçekleştirerek; Bu kız çocuklarına tecavüz olaylarını ise kesinlikle kabul etmiyorum. Bu da iftiradır. Buna aşırı bir abartı yapılmaktadır. Kız çocuklarının ailelerine 50 bin TL para vererek onları aldığımıza dair iddialar vardır. Halbuki ben hayatımın her evresinde dikkatli olduğu gibi kız çocukları konusunda da son derece dikkatli olarak ilişki kuran bir kişiyimdir. O bahse konu küçük kızla annesi ile birlikte geldi. Ancak eve almadım, bahçede görüştük gönderdim. Bu iftiraları kabul etmiyorum. Atatürkçü milliyetçi bir kişiyim. Suçsuzum serbest bırakılmayı talep ediyorum” şeklinde ifadelere yer verdi.

adnan oktar

2018 Genel affı ne zaman çıkıyor? Af kapsamından kimler yararlanabilecek? Sonraki Haber

2018 Genel affı ne zaman çıkıyor? Af kapsamından kimler yararlanabilecek?

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı