Bakan Soylu açıkladı: 25 bin 500 polis alımı daha yapılacak!

Bakan Soylu açıkladı: 25 bin 500 polis alımı daha yapılacak!

Polis Akademisi Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 21. Dönem Mezuniyet Töreni'nde konuşan İçişleri Bakanı , 18 bin 426 polis alımının gerçekleştirildiğini ve bunun yanı sıra yıl sonuna kadar 25 bin 500 polis alımının daha yapılacağını söyledi. İşte o açıklamalar…

25 BİN 500 POLİS ALIMI DAHA YAPILACAK!

İçişleri Bakanı Soylu, "Türkiye genelinde 68 bin 779 yeni yapıldı. Yalnız İstanbul'da 17 bin 465 yeni polisi göreve başlattık. Bugün 21. dönem mezunlarımızla birlikte bu yıl 18 bin 426 çocuğumız Emniyet Teşkilatımıza katılmış olacak. Yıl sonuna kadar 25 bin 500 kişilik daha alım planlıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl da 35 bin yeni öğrenci alacağız. Suça karşı bir çığ gibi büyüyor ve hep birlikte güçleniyoruz. 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin personel noktasında bütün tahribatı kapatılmış ve artıya geçtik. Önümüzdeki dönemde yeni hükümet sisteminde inşallah çok daha büyük başarılara hep birlikte imza atacağız." ifadelerine yer verdi.

Buna göre ilk olarak Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) için 2 bin 500 lise mezunu polis alımı ilanı yayınlanması beklenirken, yıl sonuna kadar 25 bin 500 daha polis alımı yapılacağı müjdesi verildi. Yakın zamanda detaylı bilgilerin verilmesi beklenmektedir. Söz konusu ilan yayımlandığında haber7.com üzerinden takip edebilirsiniz.

Çocuk istismarı suçuna Adnan Oktar'dan şaşırtan ifade... Sonraki Haber

Çocuk istismarı suçuna Adnan Oktar'dan şaşırtan ifade...

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı