Dünyanın En Küçük Kapılı Spor Otomobili, Autozam AZ-1 Tanıtımı!

Dünyanın En Küçük Kapılı Spor Otomobili, Autozam AZ-1 Tanıtımı!

1992 yılında Mazda ve Suzuki’nin ortak girişim projesi olan Autozam; AZ-1 adlı aracı ile Kei tarzının en başarılı örneklerinden birini sundu. Araç, şimdilerde başarılı bir koleksiyon parçası olarak değerlendirilse de dönem itibariyle Kei tarzı arabalar için dahi fazla küçük bulunan AZ-1 in üretimi  3 yıllık macerasının ardından durduruldu. 3 yıllık macerasında 4.500 civarı bir üretim hacmine sahip olan AZ-1 bugün koleksiyoncuların garajında istediği araçların başında geliyor.

Aracı özel yapan bir başka detay ise 140 km’lik maksimum hızı. 720 kiloluk ağırlığı ve üç silindirli, turbo beslemeli 1.3 litrelik motoruyla bu küçük canavar, tarihin en küçük martı kapılı spor otomobili olarak biliniyor.

Autozam AZ-1 Tanıtımı

Tasarım açısından Ferrari Testa Rossa, Toyota MR2 ve Ford RS200 gibi iddialı arabaların birleştirilmiş ve ufaltılmış versiyonuna benzeyen araç, şanslı bir koleksiyoncu tarafından alınabildi. Aracı almak için türlü masraflara giren koleksiyoncu, an itibariyle AZ-1 sahibi olmanın keyfini sonuna kadar yaşıyor. Tutmayın küçük AZ-1’i...

Cep Telefonu ile En Güzel Fotoğraflar Çekmek için 7 Önemli Tavsiye Sonraki Haber

Cep Telefonu ile En Güzel Fotoğraflar Çekmek için 7 Önemli Tavsiye

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı