PTT başvuru sonuçları ne zaman açıklanıyor? Yazılı sınav ne zaman? Hangi illerde?

PTT başvuru sonuçları ne zaman açıklanıyor? Yazılı sınav ne zaman? Hangi illerde?

PTT’nin Mayıs ayı sonunda yayımlamış olduğu ilana başvuru yapan adaylar başvuru sonuçlarının yayımlanacağı tarihi bekliyor. Söz konusu tarih belli olduktan sonra adaylar için yazılı sınav 17 ayrı merkezde yapılacak. Peki yazılı sınava başvurular nasıl yapılacak? İşte haberin detayları...

YAZILI SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

Sonuç bilgilerinin ne zaman yayımlanacağı henüz belli olmadı fakat herhangi bir açıklama yapıldığında  www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden ilan edilecek ve ayrıca adayların cep telefonlarına bilgi amaçlı SMS gönderilebilecektir.

Yazılı sınavlara adaylar; sınav giriş belgesi, fotoğraflı ve onaylı T.C. Kimlik Numarasını gösteren bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, sürücü belgesi, pasaport) ile girebilecektir. Adaylar yazılı sınav giriş belgesini yazılı sınavı yapacak kurumun internet adresinden T.C. kimlik numarasını girerek alacaktır.

SINAVLAR HANGİ İLLERDE YAPILACAK?

Yazılı sınavlar; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Samsun, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya, Erzurum olmak üzere 17 farklı merkezde gerçekleştirilecektir.

Beşiktaş'ta maddi sıkıntı büyüyor! Tam 50 milyon... Sonraki Haber

Beşiktaş'ta maddi sıkıntı büyüyor! Tam 50 milyon...

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı