1015 TL Kreş Desteği Verilecek! İşte Başvuru Şartları ve Ayrıntılar...

1015 TL Kreş Desteği Verilecek! İşte Başvuru Şartları ve Ayrıntılar...

İlk olarak Aile Bakanı açıklamış ve daha sonra Resmi Gazete'de yer alan Bakanlar Kurulu kararıyla beraber rakamlarında düzenlemeler yapılan kreş desteğine yönelik olarak merak edilenleri derledik.

Yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre ödemesi yapılacak kreş desteği tutarlarında artış yapıldı ve bu destekten yararlanmak isteyen aileler başvuru şartlarını araştırmaya başladı.

Peki 1015 Türk Lirası kreş desteği ödemelerinden kimler faydalanabilecek? İşte merak edilen tüm başvuru şartları kamupersoneli.net'te...

Türkiye'de bayanların işgücüne katılımlarını artırmak ve istihdamın sağlanması amacıyla hükümet tarafından kreş desteği ödemesi yapılmakta.

Kreşe gönderilen çocuk başına 304 Türk Lirası ödeme yapıldığı ifade edilmiş ve daha sonra Bakanlar Kurulu kararıyla beraber söz konusu destek 1015 Türk Lirası olarak açıklandı.

Peki başvuru şartları neler? Kimler faydalanabilir?

Anneler çalışıyorlar ise çocuklarını çalıştıkları yere götürme imkanı olan çalışma ortamı bu duruma elverişli olanlar ödemelerden yararlanamayacak.

Anneler sigortalı olarak çalıştıkları kurumun haricinde başka bir yerde çalışmakta ise evladınu kreşe vermesi durumunda destekten yararlanabilecek.

Ayrıca bu ödemelerin bütçe içerisinde ayrılan ciro miktarı ise 4.3 milyar Türk Lirası olarak açıklandı. Söz konusu ödemeler bayanların istihdama katkı sağlamaları adına yapılıyor.

Kreş desteğinden faydalanmak isteyenler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı merkezlerden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Söz konusu desteklerden yararlanmak isteyenlerin başvuruları alınırken iş yeri tarafından aldıkları maaş miktarı göz önüne alınacak.

Eğer başvuru şartları uyumlu oluyor ise destekler işvereniniz tarafından karşılanacak.

Örnek verecek olursak anneler çalışıyor ise anne asgari maaş alıyor ve evladına bakmak ile yükümlü olması durumunda;

(evladın velayet durumu annedeyse; baba çalışmıyorsa, çalışıyor ama geliri evladın bakımına yetmiyorsa, çocuğa bakacak bir aile büyüğü yoksa) devlet tarafından bayan istihdamında istifa olmaması adına destek verilecek.

Dehşete düşüren an! Dev piton anneyi yemiş! Sonraki Haber

Dehşete düşüren an! Dev piton anneyi yemiş!

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı