Kadroya Alınan Taşerona müjde! 1100 tl ikramiye hakkı...

Kadroya Alınan Taşerona müjde! 1100 tl ikramiye hakkı...

Hatırlanacağı üzere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçiler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca hazırlanan düzenleme kapsamında çalıştıkları kurumlarda kadrolara alınmışlardı.

Yüzbinlerce taşeron işçisi kadroya alınırken en çok merak edilen konuların başında taşeron işçilere sağlanacak mali ve sosyal haklar konusu yer alıyordu.

Bu konu üzerinde de çalışmalar yürüten Çalışma Bakanlığı, taşeron işçilerin mali ve sosyal haklarını kendisine ait internet sitesi üzerinden yayımlamıştı.

Taşeron işçilere sağlanacak mali ve sosyal haklar kapsamında, kamu işçilerine sağlanan 52 günlük ilave oldukça konuşulmuştu. Akşam'da yer alan bir habere göre konusu sizlere soru cevap şeklinde aşağıda aktarıyoruz.

Soru: Bakanlıkta temizlik işçisiydim kadroya geçirildim. İlave tediye adı altında bir ödeme alacağımız söylendi. Bu ödemeyi alabilecek miyiz?

Cevap: Görev yaptıkları kamu kurumlarında kamu işçisi olma hakkını kazanan kişiler, kamu işçilerine sağlanan haklardan yararlanmaya başlayacak. Bu haklardan belki de en önemlisi ilave tediye. Kadroya geçen taşeron işçiler, kamu işçisi olacakları için ilave tediye hakkından yararlanmaya başlayacak. Devletin kamuda işçi statüsünde çalışanlara ödediği ilave tediye, kadroya geçen taşeron işçilerine de ödenecek. Bu yıl ilave tediyelerin ilk yarısı 26 Ocak’ta ödendi. İkinci yarısıysa dün ödendi. 39 günlük tediye hakkı 700 TL ila 1100 TL arasında değişecek.

 

4 Bin ASDEP Personeli Alım İlanı Ne Zaman Yayınlanacak? Muhtemel Şartlar burada Sonraki Haber

4 Bin ASDEP Personeli Alım İlanı Ne Zaman Yayınlanacak? Muhtemel Şartlar burada

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı