Bakan Ahmet Demircan Sağlık Bakanlığına 19 Bin Sağlık İşçisi Alınacak

Bakan Ahmet Demircan Sağlık Bakanlığına 19 Bin Sağlık İşçisi Alınacak

Sağlık Bakanı , İstanbul'da Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi'ne 300 yataklı ek hizmet binasının temel atma, 235 yatak kapasiteli Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi ve Büyükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin açılış törenlerine katıldı.

Bakan Ahmet Demircan katılmış olduğu bu açılış törenleri kapsamında bir konuşma yaparak merak edilen Sağlık İşçisi alımına dair değerlendirmelerde bulundu.

19 BİN SAĞLIK İŞÇİSİ ALIMINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

tarafından alım yapılması beklenen Sağlık İşçisi alımına dair yapmış olduğu açıklamalarında, 2018 yılı içinde yapılan 27 bin Sağlık Çalışanı atamaları hatırlatan Bakan Demircan alım yapılacak bu 19 bin sağlık işçisi ile personel açığını kapatacaklarını söyledi.

"9 binini 1,5 ay önce aldık, 18 binin alımı tamamlandı. ÖSYM tarafından KPSS'ye göre alımları yapılıyor. Onların da yerleştirmeleri güvenlik soruşturmaları bittikçe yapılıyor. Ayrıca 19 bin sağlık işçisi alacağız. Hastanelerimizin ihtiyacı olan personel açığını kapatacağız."

PRATİSYEN HEKİMLERİN MECBURİ HİZMETLERİNE YÖNELİK AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan katıldığı açılış töreni kapsamında yapmış olduğu konuşmasında pratisyen hekimlerin mecburi hizmetlerine yönelik açıklamalarda bulundu.

2023 yılından itibaren pratisyen hekimlerin mecburi hizmetlerinin kalkacağını ifade eden Bakan Demircan, Sağlık Bakanlığı olarak ilk hedeflerinin uzman doktor ihtiyacının en aza indirilmesi olduğunu vurguladı.

"Pratisyen hekim ihtiyacımız 2023'te tamamlanmış oluyor. Bundan sonra belki uzman pratisyen hekim arkadaşlarımızın 2023'ten sonra mecburi hizmet görevleri kalkacak. Uzman açığımızı tamamlamak için daha önceden uzmanlık sınavına tanınan kontenjan 6 bindi, onu yüzde 33 artışla 8 bine çıkardık. Amacımız bir an önce açığı olan uzman doktor alanlarını doldurmak. Vatandaşımızın randevu almada sıkıntı yaşadığı bazı branşlar var, onların da ortadan kalkmasını sağlayacağız."

Kaynak : https://www.kamupersoneli.net/

Kadroya Giren Taşeron İşçilerin Emeklilik Yaşı Ne olacak? Sonraki Haber

Kadroya Giren Taşeron İşçilerin Emeklilik Yaşı Ne olacak?

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı