Otomobilinizde plastik şişe görürseniz, risk taşıyorsunuz!

Otomobilinizde plastik şişe görürseniz, risk taşıyorsunuz!

Günümüzde otomobil kaçakcılığı ve otomobil hırsızlığı giderek artmaya başladı. Bu yüzden otomobil hırsızları neredeyse her gün yeni teknikler geliştirerek hırsızlık yapmaya devam ediyorlar. Bazı sürücüler bunun tedbirini önceden alsa da, bazıları buna engel olamıyor. Son olarak otomobil hırsızlarının geliştirdiği  yeni yöntem konusunda Polis sürücüleri uyarmaya başladı. Eğer otomobiliniz ön sağ tekerleğininin arasında plastik şişe bulunuyor, büyük bir risk taşıyorsunuz anlamına geliyor. Peki bu nasıl oluyor?

Öncelikle otomobilin ön sağ tekerleğinin üstüne plastik şişe yerleştiriyorlar. Böylelikle araç sürücüsü de şişeyi göremiyor. Bunun ardından otomobil hırsızları sürünün arabayı çalıştırmasını bekliyor. Bu sırada sürücü aracını çalıştırırken duyduğu ses üzerine, plastik şişenin varlığından haberdar olmadığından hemen aracından çıkıp ne olup bittiğine bakıyor. Sürücü, araçtan inip aracı kontrol ederken otomobil hırsızları hemen devreye giriyorlar. Bazen aracın içindeki değerleri eşyaları bazense en kötüsü olan araçı çalıyorlar. 

Konuyla ilgili 6 milyondan fazla izlenen bu videoda, otomobil sürücülerine bu teknik detaylıca anlatılıyor. Videoyu çeken kişi otomobil hırsızlarını canlandırarak olayı daha iyi anlamınızı sağlıyor. Bu gibi vakalara önceden önlem almak adına videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

İşte o  video: 

YÖK öğrenci affına ilişkin detayları açıkladı Sonraki Haber

YÖK öğrenci affına ilişkin detayları açıkladı

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı